مجله جامعهمجله کسب و کار

انتخاب بهترین درب موجود در بازار برای شمال کشور

انتخاب درب مناسب برای شرایط آب و هوایی مختلف

درب یک از بخش های مهم هر ساختمانی است خصوصا اگر با عنوان درب ضد سرقت برای افزایش امنیت ساختمان و خانه تهیه شده باشد. درب های ضد سرقت با توجه به ساختار و طراحی داخلی آن ها مقاومت های خاصی دربرابر ضربه های محکم، آتش سوزی، باز شدن قفل به راحتی و بدون کلید و … است.

وقتی اسم درب ضد سرقت می آید تفکر ذهن همگی به مقاومت دربرابر دزدی و امنیت قفل درب ها برمی گردد که خب این امری طبیعی است ولی درب های ضد سرقت باید مقاوم در برابر سرقت های طبیعی نیز باشند. منظور از سرقت طبیعی همان بلایا و یا اتفاقات طبیعی مانند اتش سوزی، سیل، پوسیدگی و زنگ زدگی در برابر رطوبت و گرما و … است.

همان طور که از ظاهر تمامی درب های ضد سرقت مشخص است برای تولید درب های مختلف با کاربردهای مختلف از روکش ها، فلز ها و متریال خاصی استفاده میشود که در مقاله ها و توضیحات درب های مختلف متریال مورد نیاز برای ساخت درب های فلزی و مقاوم در برابر آتش سوزی توضیح داده شده است. باتوجه به همین شرایط متریال ساخت درب های ضد سرقت برای آب و هواهای مختلف نیز متفاوت است چراکه با هدف مقاومت دربرابر بلاهای طبیعی هر اقلیمی ساخته میشود.

به عنوان مثال دربی که در منطقه مرطوب مورد استفاده قرار میگیرد با دربی که در منطقه خشک متفاوت است چراکه یکی باید در برابر رطوبت مقاوم باشد و دیگری دربرابر خشکی و گرما هوا. در ادامه مقاله به مشخصات و ویژگی های درب های ضد سرقت در موقعبت های مختلف آب و هوایی پرداخته ایم.

با خواندن ادامه مقاله می توانید هنگام خرید با توجه به شرایط جوی محیط منزل و ساختمان خود انتخاب مناسب تری داشته باشید تا هزینه ای که صرف خرید درب ضد سرقت می کنید مقرون به صرفه تر باشد و درب شما عمر زیادی برای شما داشته باشد خصوصا اگر ورودی شما یا درب لابی ساختمان در برابر محیط باز قرار بگیرد.

انتخاب بهترین درب | انتخاب درب ضد سرقت مناسب

بهترین درب ضد سرقت برای آب و هوای شرجی

مناطق شرجی همان طور که از اسمش مشخص است دارای آب و هوای مرطوب و نیمه و خشک و نیمه سرد است. درب هایی که باید در این مناطق برای ساختمان ها گذاشته شود که در برابر رطوبت باقی مانده در هوا مقاوم باشد و دچار پوسیدگی و یا ایجاد حشرات مختلف نشود. باتوجه به توضیحات داده شده مواد و مصالح مختلفی برای مقاومت درب های ضد سرقت در برابر رطوبت هوای شرجی در آن ها به کار میرود، گزینه های زیادی برای مواد درهای ورودی از جمله فایبرگلاس، چوب، آلومینیوم و فولاد وجود دارد.

درهای فایبرگلاس اغلب بهترین درهای بیرونی منازل در آب و هوای مرطوب تر هستند که میزان بارش زیاد را تجربه می کنند، زیرا در زیر خود رطوبت به خوبی نگه می دارند و پوسیدگی و پیچ و تاب برای درب نخواهند داشت. پس اگر در منطقه ای هستید که اغلب آب و هوای منطثقه شما شرجی است دقت کنید که دربی انتخاب کنید که  از فایبرگلاس برای ساخت آن استفاده شده است. شمال کشور ما دارای چنین جو آب و هوایی است که اگر در شمال کشور ساکن هستید باید درب شما چنین مشخصاتی داشته باشد.

بهترین درب ضد سرقت برای آب و هوای سرد و کوهستانی

مناطق سرد و کوهستانی دارای آب و هوای سرد و باراش های شدید باران و برف است و دمای هوا بسیار پایین است، اگر ساکن چنین مناطقی هستید درب های ضد سرقت استیل اغلب بهترین درهای بیرونی برای مناطقی با آفتاب کم و هوای شدید مانند رعد و برق مکرر ، وزش باد شدید و موسمی هستند.

از آنجا که فولاد  ایمن و عایق است، در این شرایط شدید خانه شما را ایمن می کند، آلومینیوم نیز یکی از مقرون به صرفه ترین و بهترین درب های بیرونی برای مناطقی با هوای طوفانی و کم آفتاب است. در مجموع چون این نوع آب و هوا دارای طوفان، بارش های سنگین و … است درب مناسب شما نیاز است که از آلیاژهای مختلف فلزی و … استفاده شود.

بهترین درب ضد سرقت برای آب و هوای گرم و خشک

این اقلیم آب و هوایی چون به شدت زیادی در معرض آفتاب قرار دارد و گرما زیادی در جو هوا حاکم است درب انتخابی شما باید در برابر تابش مستقیم آفتاب و گرما بیش از حد مقاوم باشد تا باعث پوسیدگی و از بین رفتن لایه های درب و حتی زیبایی آن نشود. اگر درب ورودی شما داخل ساختمان نیست و با مستقیم با هوای آزاد در ازتباط است بهترین درب های بیرونی برای آب و هوای گرم و خشک و رطوبت فایبرگلاس، آهن فرفورژه هستند تا در برابر تابش نور خورشید مقاوم باشند و به راحتی پوسیده نشوند چراکه پوسیدگی یکی از عامل های ضعیف کردن قدرت درب ضد سرقت در برابر مقاومت است.

حال که با انواع آب و هوای مختلف، شرایط جوی آن ها و  ویژگی های درب ضد سرقت مناسب این شرایط آشنا شدید شاید این سوال برای شما پیش بیاید که خب ظاهر و زیبایی درب چه میشود یا اینکه شاید درب مناسب منطقه خانه شما از لحاظ رنگ و زیبایی مورد پسند شما واقع نشود. این موضوع را به نمایندگی های درب ضد سرقت بسپارید وجود انواع روکش های مختلف در طرح و رنگ های گوناگون این موضوع را به خوبی حل کرده است. شما با توجه به شرایط جوی آب و هوایی خود میتوانید با سلیقه مناسب خود بهترین درب را که هم از نظر رنگ و طرح و هم از نظر مقاومت در برابر شرایط جوی مناسب شما باشد انتخاب کنید.

معرفی ۵ مدل درب ضد سرقت متناسب با آب و هوای شمال کشور

به بیان نکاتی می‌پردازیم که بتوانید دربی را انتخاب کنید که متناسب با شرایط جوی و آب و هوایی محل زندگی‌تان باشد. چه نوع درب ضد سرقتی برای ویلاها و ساختمان‌های شمال کشور که همواره در معرض رطوبت و باران قرار دارند مناسب است؟ آیا از نمونه‌های چوبی درب ضد سرقت برای درب ورودی ساختمان و یا درب حیاط می‌توان استفاده نمود؟ آیا درب ضد سرقت فلزی انتخاب بهتری است؟ اینها سوالاتی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم.

در ساختار درب‌های ضد سرقت از قفل‌های امنیتی استفاده شده است که میزان ایمنی بالاتری به نسبت درب‌های معمولی دارد. این درب‌ها به دلیل تنوعی که در طرح، رنگ و انواع روکش‌ها دارند از زیبایی منحصر به فردی نیز برخوردار هستند. اغلب درب‌های ضد سرقت از جنس ام دی اف با روکش چوب ساخته شده است. اما این نوع از درب‌ها در مقابل باران و رطوبت از مقاوم بالایی برخوردار نیستند.

از این رو باید به سراغ دربی برویم که با آب و هوای شمال و رطوبت بالای آنجا متناسب باشد. در ادامه مقاله به بیان نکاتی می‌پردازیم که بتوانید دربی را انتخاب کنید که متناسب با شرایط جوی و آب و هوایی محل زندگی‌تان باشد در نتیجه از هزینه مقرون به صرفه‌ای برخوردار و دارای ماندگاری و عمر بالایی باشد. برخی از مدلهای در ضد سرقت برای استفاده در آب و هوای مرطوب ساخته می‌شوند و در برابر رطوبت و پوسیدگی بسیار مقاوم هستند. توصیه می‌شود برای مناطقی شمال کشور از این مدل از دربها استفاده نمایید.

انتخاب درب ضد سرقت مناسب با آب و هوای شمال کشور

از مهم‌ترین بخش‌های هر ساختمانی، درب آن است که بهتر است به منظور افزایش ایمنی و اطمینان ساختمان از درب‌های ضد سرقت استفاده شود. این نوع از درب‌ها به دلیل طراحی خاصی که دارند در برابر حوادثی همچون آتش سوزی، ضربه، سیل، زنگ زدگی و.. مقاوم هستند. متریالی که در ساخت این نوع درب به کار رفته است برای انواع شرایط آب و هوایی مناسب است و با هدف مقاومت در برابر بلاهای طبیعی هر منطقه طراحی و تولید می‌گردد. در واقع دربی که برای مناطق مرطوب مورد استفاده قرار می‌گیرد با دربی که برای مناطق خشک است با یکدیگر متفاوت می‌باشد. برای انتخاب درب ضد سرقت مناسب با آب و هوای شمال کشور لازم است از اطلاعات و دانش لازم و کافی در این حوزه برخوردار باشید تا بنوانید خرید اصولی‌تر و موفق‌تری را تجربه نمایید.

خصوصیات درب‌های ضد سرقت مناسب برای ویلا در شمال

    درب‌های ضد سرقت ویلا باید ضد رطوبت باشند.

    درب‌های ضد سرقت ویلا باید از لحاظ ایمنی و امنیت بسیار باکیفیت باشند.

    درب‌های ضد سرقت ویلا باید مقاومت بالایی در برابر نفوذ انواع حشرات و قارچ‌ها داشته باشد.

درب ویلایی ضد سرقت از محصولاتی است که بیشترین کاربرد را در شمال کشور دارد.

منبع:

https://online-real-estate.ir/انتخاب-بهترین-درب-موجود-در-بازار-برای-ش/

دکمه بازگشت به بالا