اقتصادیمجله کسب و کار

راهنمای گام به گام سفارش ساخت انگشتر طلای منحصر به فرد

انگشتر طلای دست ساز طی چه مراحلی ساخته می‌شود؟

نحوه ساخت انگشتر طلا دست ساز یک هنر و یک شغل بسیار خاص و پر طرفدار است. کسانی که طلا را با دست می‌سازند، به ظرافت و دقت بسیار بالایی نیاز دارند. حال جدای از جذابیت خود شغل ساخت طلا، کسانی که از اکسسوری‌های طلا استفاده می‌کنند دوست دارند از چگونگی ساخت انواع اکسسوری‌های طلا مثل انگشتر طلا با خبر بشوند و نحوه ساخت انگشتر طلا به صورت دست ساز را مطالعه کنند.

ما امروز در این مقاله قرار است به نحوه ساخت انگشتر طلا دست ساز اشاره کنیم و مراحل آن را برای شما شرح دهیم. همچنین در ادامه، شما را با گالری طلای گالری لیلیوم آشنا می‌کنیم که تمام محصولات این گالری، دست ساز بوده و با هنر ظریف استادکاران این گالری طراحی و تولید شده‌اند. پس، با گالری لیلیوم همراه باشید.

از کدام گالری می‌توانیم انگشتر طلای دست ساز بخریم؟

ساخت انگشتر طلا دست ساز، از قدیمی‌ترین روش‌ها برای ساخت طلا است. این روش، به دقت و ظرافت بالایی نیاز دارد و همیشه از پر طرفدارترین روش‌ها به شمار می‌آید. روش دیگری که می‌شود طلا و انگشتر طلا را با آن ساخت، روش ماشینی است که یک روش نوین است. اما منحصر به فرد بودن و اصالت را از اکسسوری طلا می‌گیرد. می‌توان گفت، طلایی که به صورت دست ساز ساخته می‌شود، هویت دارد، با اصالت است و تا همیشه درخشان و ماندگار خواهد بود. در ادامه به مراحل ساخت انگشتر طلا به صورت دست ساز اشاره خواهیم کرد.

مراحل ساخت انگشتر طلا دست ساز

    انتخاب طرح اولیه یا طراحی آن: اولین گام برای ساخت انگشتر طلا، انتخاب مدل و طرح آن است. اصولاً گالری‌های ساخت طلا، تعدادی طراح ویژه دارند که آن‌ها با توجه به هنر و خلاقیتشان و یا تحصیلاتشان در این زمینه، انواع طرح طلا را طراحی می‌کنند و پس از طراحی به بخش ساخت تحویل می‌دهند. مثلاً گالری طلای گالری لیلیوم تعدادی طراح ماهر و زبردست دارد که تمام مدل‌های منحصر به فرد این گالری از هنر ذهن آن‌ها پدید آمده است. پس از اینکه طرح اولیه طلا مثل انگشتر طلا مشخص شد باید آماده قالب‌ سازی برای ریخته گری آن شوند. برای قالب‌گیری نیز از صابون و ماسه مخصوص استفاده می‌شود. در این مرحله قالب طرح انگشتر طلا ساخته می‌شود و مرحله بعدی آغاز می‌شود.

    سوهان‌کاری انگشتر طلا و برطرف نمودن ناهمواری‌ها: مرحله بعد از ریخته گری، سوهان کاری و برطرف نمودن ناهمواری‌ها از روی سطح انگشتر است. کلیه برآمدگی‌های سطح انگشتر با استفاده از سوهان و سمباده برطرف شده و سطح صافی را با سوهان ایجاد می‌کنیم. در این مرحله، طلا از قالب خارج شده و طرح اولیه آن شکل گرفته است و چون نا همسان است نیاز دارد که با سوهان صاف و منظم شود.

    مخراج کاری و قرار دادن نگین‌ها: مرحله آخر مخراج کاری یا قراردادن نگین‌های انگشترها بر روی تاج آن‌هاست. این مرحله ظرافت بالایی در کار نیاز دارد. اما این مرحله، برای تمام انگشترهای طلا اجرا نمی‌شود. زیرا تمام انگشترهای طلا از نگین و یا سنگ ساخته نشده‌اند و تنها از طلا طراحی و ساخته شده‌اند. حتی این روزها به دلیل مد شدن انگشترهای طلا مینیمال، خیلی کمتر از سنگ و نگین برای ساخت انگشتر طلا استفاده می‌کنند. چرا که انگشترهای طلا نگین دار، رسمی و مجلسی بوده و برای تمام موقعیت‌ها شاید مناسب نباشد.

گالری طلای گالری لیلیوم و ساخت انگشتر طلا به صورت دست ساز

گالری طلای گالری لیلیوم یک گالری طراحی و ساخت طلای دست ساز است که تمام محصولاتش را با ظرافت و دقت تمام تولید می‌کند. تمام طلاهایی که در کارگاه گالری طلای گالری لیلیوم تولید می‌شوند. از خلاقیت و هنر ذهن طراحان این گالری ریشه می‌گیرد و استادکاران این گالری، با دقت و طرافت تمام، طرح‌های منحصر به فرد و خاص طراحان را با هنر و مهارت دستشان، به منظره ظهور می‌رسانند. همین حاصل ترکیب خلاقیت ذهن با هنر دست، چیزی شبیه شاهکار می‌شود.

شاهکاری که این روزها بسیار پر طرفدار بوده و تمام محصولات گالری طلای گالری لیلیوم در تمام شعب سراسر کشور، پر فروش بوده و طرفداران خاص خودشان را دارند. طلاهایی که هویت دارند، با اصالت‌اند و سادگی و ظرافت آن‌ها سبب شده است همواره زیبا و ماندگار باشند.

چرا از طلا در جواهر سازی استفاده می شود؟

طلا به دلیل خصوصیات فیزیکی و شیمیایی ویژه‌ای که دارد، به عنوان یکی ازمحبوب‌ترین فلزات برای ساخت جواهرات استفاده می‌شود. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود از طلا در ساخت زیورآلات و جواهرات استفاده شود و به عنوان یکی از گرانبهاترین فلزات جهان شناخته شود. در ادامه به بررسی چندین دلیل برای محبوبیت این فلز گرانبها می پردازیم.

زیبایی و درخشش طلا

فلز طلا، فلزیست درخشنده و زیبا که این درخشندگی بسیار چشم نواز است و نکته ای که باعث خاص تر شدن آن می شود این است که در گذر زمان این درخشندگی خود را حفظ میکند.

رنگ خاص طلا

طلا فلزی زرد رنگ و زیباست که به این دلیل ، نگاه اکثر افراد را به شما جلب می کند. رنگ زیبا و درخشندگی این فلز گرانبها شاید اصلی ترین دلیل استفاده از آن در ساخت زیورآلات و جواهرات باشد.

چکش خواری یا شکل پذیری فلز طلا

برخلاف بسیاری از فلزات دیگر که در برابر ضربه ی چکش خرد می شوند و می شکنند، طلا شکل می پذیرد؛ به صورتی که شما میتوانید با استفاده از یک گرم طلا صفحه ای به مساحت یک متر مربع ایجاد کنید. این ویژگی باعث شده که ما بتوانیم به راحتی آن را به شکل های مختلف تبدیل کرده و آن را تبدیل به پلاک طلا اسم، گوشواره طلا عصایی، دستبند چرم و طلا و… کنیم.

قیمت بالا

به طور کلی در تمام جهان طلا با قیمت بالایی همراه است و قیمت آن همراه با اقتصاد کشور تغییر می کند و در طی دو دهه گذشته ارزش آن در حال افزایش بوده است. به همین دلیل نشانگر ثروت و ارزش است و برای ساخت جواهرات بسیار گران قیمت، مانند انگشتر طلا اسم، دستبند سنگ و طلا، گوشواره طلا میخی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد..

پاسخ به سوالات متداول

    انگشتر طلای دست ساز چه تفاوتی با انگشتر طلای ماشینی دارد؟

بین انگشتر طلای دست ساز و انگشرهایی که با ماشین و به صورت صنعتی تولید می‌شود، تفاوت بسیار زیادی وجود دارد، یکی از این تفاوت‌ها، ظرافت و دقتی است که استادکار در طلای دست ساز دارد و اصالت را به طلا هدیه می‌کند.

    از کدام گالری می‌توانیم انگشتر طلای دست ساز بخریم؟

گالری طلای گالری لیلیوم، یک گالری طراحی و ساخت انواع طلای دست ساز است، که به طور کلی تمام طلاهایش را از جمله انگشترهای طلا را با دست و با ظرافت تمام طراحی و تولید می‌کند.

کلام آخر

امروز و در این مقاله، در مورد نحوه ساخت انگشتر طلا دست ساز صحبت کردیم، مراحل ساخت انگشتر طلای دست ساز را برای شما شرح دادیم و در آخر گالری طلای گالری لیلیوم را به شما معرفی کردیم که تمام محصولاتش دست ساز بوده و با طلای ناب ۱۸ عیار طراحی و تولید می‌شوند. امیدواریم که توانسته باشیم به خوبی شما را در این موضوع راهنمایی کرده باشیم.

این مقاله توسط گالری طلای گالری لیلیوم طراحی و نوشته شده است. همچنین تمام عکس‌ها و مدل‌ها متعلق به گالری طلای گالری لیلیوم است. این گالری با طراحی و ساخت طلای دست ساز به دنبال درخشش و حال خوب تمام همراهانش است. همچنین شما می‌توانید روی گالری طلای گالری لیلیوم به عنوان یک طلا فروشی و طلا سازی معتبر حساب کنید و سفارشاتتان را با خیال راحت در فروشگاه‌های گالری طلای گالری لیلیوم در سراسر کشور ثبت کنید و با لذت از آن‌ها استفاده کنید. همچنین برای بازدید از انواع انگشترهای طلای گالری طلای گالری لیلیوم، به سایت این گالری، بخش انگشتر طلا مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا