مجله جامعهمجله کسب و کار

کیف مناسب هر استایل چیست؟

شاید شما هم همیشه این سوال را از خود بپرسید که چطور شیک پوش و جذاب باشیم؟ برای اینکه استایل جذابی داشته باشید، باید به تمام بخش‌های تیپتان توجه کنید. کیف‌ها هم یکی از مهم‌ترین بخش‌ها هستند. خوش‌پوش‌ها می‌دانند که برای هر استایل باید از چه کیفی استفاده کنند. دنیای مد و  فشن با پیشنهادهایش در زمینه‌های مختلف از جمله انتخاب کیف به شما کمک می‌کند که استایل متعادل‌تر و جذاب‌تری داشته باشید.

یکی از سخت‌ترین انتخاب‌ها برای یک استایل بی‌نقص، انتخاب و خرید کیف مناسب است. یقینا شما نیز بارها درگیر این مساله مهم شده‌اید، استایل‌تان به نظر تکمیل می‌آید، اما در واقع یک کمبود بزرگ دارد و برطرف کردن این کمبود نیز کار آنچنان ساده‌ای نیست، اما با در نظر گرفتن برخی فاکتورهای مهم می‌توان این سختی را کمی آسان‌تر کرد.

چگونه در خانه شیک باشیم | چگونه در عین سادگی شیک باشیم

نکات مهم در انتخاب کیف مناسب با تیپ بدنی و استایل

برای انتخاب یک کیف مناسب به 3 موضوع باید توجه داشت: 1-سبک پوشش و استایل 2- رنگ و متریال 3-اندام و فرم بدن

1- اهمیت سبک پوشش و استایل در خرید کیف

در قدم اول به سبک پوشش و استایل شخصی خود و همچنین به مکان و موقعیتی که قرار است در آن حضور داشته باشید، توجه کنید.

2- اهمیت رنگ و متریال در انتخاب کیف

در قدم بعدی باید حواسمان به تنالیته رنگی استایل‌مان باشد، باید انتخابی داشته باشیم تا نه تنها از لحاظ رنگ بلکه از نظر متریال نیز با دیگر آیتم‌ها هم خوانی داشته باشد. سعی کنید از رنگ‌های خنثی مثل مشکی، طوسی و کرم استفاده کنید که با تمام ست‌های شما همخوانی داشته باشد و از ست کردن رنگ، جنس کیف و کفش و در برخی مواقع کمربند، بپرهیزید.

3- نکته مهم در انتخاب کیف مناسب، توجه به اندام و فرم بدن

آخرین قدم در انتخاب کیف مناسب شاید بی‌ربط به نظر بیاید، اما اگر به آن توجه نداشته باشیم رعایت دیگر موارد نیز آنچنان تاثیری نخواهند داشت. در نظر گرفتن اندام در انتخاب کیف، شما راکوتاه یا بلند و چاق یا لاغر نشان می‌دهد.

اگر لاغر هستید کیف‌های خیلی بزرگ برای شما مناسب نیستند، زیرا قطعا در پشت کیف پنهان خواهید شد.

اگر اندام درشتی دارید بهتر است از کیف‌های خیلی کوچک استفاده نکنید، زیرا این کیف‌ها اصلا دیده نخواهند شد، همچنین بهتر است از کیف‌های خیلی بزرگ نیز استفاده نکنید. زیرا، آنها نیز شما را چاق‌تر نشان می‌دهند. بهتر است از کیف‌های متوسط بزرگ استفاده کنید.

برای اینکه بلندتر به نظر برسید از کیف‌هایی متوسط و کوچک با بند بلند استفاده کنید.

اگر قد بلندی دارید شما آزادید از هر کیفی استفاده کنید، اما ما به شما توصیه می‌کنیم از کیف‌های کوچک کمی دوری کنید.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که با در نظر گرفتن این 3 اصل مهم چگونه برای استایل خود کیف مناسب انتخاب کنید؟ من جواب شمارا اینگونه پاسخ خواهم داد:

انواع کیف زنانه را بشناسید

کیف دستی بدون بند، Clutch bag

کیف‌های بدون بند به نحوی است که یا باید آن‌ها را زیر بغل بزنید یا با پنجه‌هایتان آنها را بگیرید و یا مانند کتاب آنها را در یک طرف خود نگه دارید! این‌ها نسل جدیدی از کیف‌های زنانه هستند  و کیف مجلسی نیز به آنها گفته می‌شود که به نسبت پرطرفدارند و با هر استایلی قابل استفاده هستند، اما باید به انتخاب رنگ و سایز آن توجه داشت.

طرز به دست گرفتن این مدل کیف زنانه بسیار مهم است. همچنین بهتر است به نحوه استفاده از این کیف‌ها در استایل‌های متفاوت به خوبی نگاه کنید و با ست‌های مورد نظرتان چندبار طرز دست گرفتن آنها را جلوی آینه تمرین کنید.

همچنین قبل از انتخاب این کیف‌ها باید به سختی‌های استفاده از آن نیز توجه نمود. به طور مثال اگر بخواهید روسری خود را مرتب کنید متوجه سختی آن خواهید شد! این کیف‌ها به دلیل اینکه فاقد بند و دستگیره هستند معمولا برای افرادی که استایل مرتب و اتو کشیده‌ای دارند امکان دارد کمی دردسرساز باشند.

چگونه در خانه شیک باشیم | چگونه در عین سادگی شیک باشیم

کیف دستی، Hand bag

آنها از انواعی هستند که دستگیره یا بند کوتاه دارند. استایل کلی این کیف‌ها کمی کلاسیک‌تر از انواع دیگر است و اگر استایل کلاسیک و مرتبی دارید این کیف‌ها بهترین انتخاب برای شما هستند. معمولا بندکوتاه این کیف‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مانند کیف‌های کلاچ باید به نحوه دست گرفتن آنها نیز توجه داشت. اگر آنها را روی ساق دست بگیرید کلاسیک‌تر و رسمی‌تر به نظر می‌رسید و حتی این نحوه استفاده ممکن است، کمی سن شما را بالاتر نشان دهد. با این اوصاف این طرز استفاده بیشتر مناسب خانم‌های پا به سن گذاشته است. اگر می‌خواهید با این کیف‌ها مدرن‌تر به نظر برسید بهتر است آنها را همانند کیف اداری در دست بگیرید.

کیف‌های دارای بند بلند، Crossboddy bags

کیف‌‌های کوچک با بند بلند انتخاب مناسبی برای زمانی است که شما می‌خواهید استایل راحتی داشته باشید. بند این کیف‌های کژوال پرطرفدار به شما کمک می‌کند که در عین راحتی، مدرن و شیک به نظر برسید؛ به شرط اینکه به برخی نکات دقت داشته باشید، انتخاب درست از لحاظ رنگ و متریال مهم‌ترین قدم در استفاده از این کیف‌هاست.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید بلندی و کوتاهی بند آنهاست، زیرا این نکته با بلند یا کوتاه دیده شدن قد شما ارتباط مستقیم دارد. پیشنهاد می‌کنیم در ابتدا با چند بار امتحان کردن بلندی بند متناسب خود را پیدا کرده و سپس از آنها در استایل خود استفاده کنید. اگر به نسبت سینه بزرگی دارید و درشت اندام هستید از چپ و راست انداختن این کیف‌ها خودداری کنید.

کیف‌های کمری، Belt bags

این کیف‌های محبوب که چندوقتی است بیش از پیش دیده می‌شوند طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. کیف‌های کمری به شما کمک می‌کنند ظاهر ترندی داشته باشید به شرط اینکه آن را متناسب با استایلتان انتخاب کنید.

این کیف‌ها معمولا مناسب استایل‌های کژوال هستند، پس اگر ظاهری کلاسیک و اتو کشیده دارید از آنها دوری کنید. این ترندهای محبوب معمولا مکمل کت‌های اورسایزی هستند که این روزها طرفداران زیادی دارند. به یاد داشته باشید، این کیف‌ها انتخاب مناسبی برای افراد چاق نیست.

چگونه در خانه شیک باشیم | چگونه در عین سادگی شیک باشیم

کیف‌های بزرگ، tote bag

کیف‌های بزرگ معمولا آیتم مورد علاقه زنان شاغل و دانشجو هستند. زیرا همه وسایل مورد نیاز را می‌توان در آن جای داد.

کیف‌های بزرگ کژوال هستند و مناسب استفاده روزمره، از این رو نمی‌توانند انتخاب مناسبی برای استایل‌های رسمی شما باشند. پس بهتر است از آنها فقط برای دانشگاه و محل کار استفاده کنید. باید حواستان به سایز این کیف‌های کاربردی باشد و نوعی از آن را انتخاب کنید که از لحاظ سایز متناسب با اندام شما باشد.

کیف‌های ترندی زنانه با ظاهری خاص

این کیف‌ها مناسب استفاده روزمره است و برای کسانی است که پیروی مستقیم از ترندها دارند، زیرا این کیف‌ها برای مدتی میهمان ما هستند و چندی بعد از دور خارج خواهند شد.

کیف‌های حصیری و مکرومه

اگر از طرفداران استایل‌های تابستانی هستید این کیف‌ها برای شما بهترین انتخاب خواهند بود. این کیف‌ها که مکمل لباس‌هایی با الیاف طبیعی هستند معمولا مناسب استفاده در فصل گرما بوده و کمتر در روزهای سرد پاییز و زمستان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

زنبیل خریدهای مکرومه

چنانچه از فرم‌های معمول کیف‌ها خسته شده‌اید این زنبیل‌ها انتخاب خاص و منحصر به فردی خواهند بود. زنبیل‌های قدیمی که قبل‌تر تنها در مواقع خرید استفاده می‌شدند، امروز جزو ترندی‌ترین انتخاب‌های شما خواهند بود. اگر طرفدار استایل‌های خاص و منحصر به فرد هستید امسال از استفاده از این زنبیل‌ها غافل نشوید.

استفاده درست از انواع کیف به شکل‌گیری درست استایل شما کمک بسزایی می‌کند، سعی کنید با در نظر گرفتن برخی اصول انتخاب درستی برای تکمیل استایل خود داشته باشد.

در نهایت…

با دسته‌بندی مدل کیف‌ها در ذهنتان و آشنایی با آنها دید خوبی برای طراحی استایل خود پیدا می‌کنید. اگر بدانید که کدام کیف‌ها برای هر موقعیت مناسب‌تر هستند، چند قدم به پانتئون شیک‌پوش‌ها نزدیک‌تر می‌شوید.

کیف بخش مهمی از استایل است و اگر دقت کافی در انتخابش وجود نداشته باشد، جلوه زیباترین لباس‌ها را هم مخدوش می‌کند. تناسب میان کیف و کفش هم همیشه اهمیت داشته و دارد اما این‌روزها دیگر قواعد کلاسیک دنیای مد حرف نخست را نمی‌زنند و لازم نیست برای داشتن استایلی آراسته، حتما کیف و کفشتان را ست کنید. با مدل‌های مختلف کیف آشنا شدید؟ کدام مورد بیشتر مناسب استایلتان است؟

دکمه بازگشت به بالا