اقتصادیمجله کسب و کار

مزیت های چاپ افست:

 • بالاترین کیفیت چاپی و ماندگاری آن. روش‌های چاپی متفاوت هرکدام کیفیت‌های مختلفی تولید می‌کنند. اما علی‌رغم پیشرفت‌های فناوری‌های چاپی و چاپ دیجیتال، هنوز هم بالاترین سطح از کیفیت چاپ را تولید می‌کند، به‌طوری که با می‌توان همیشه از تصاویر دقیق، واضح و مشخص سفارش چاپی خود مطمئن بود. علاوه بر این، کیفیت بالای ماندگاری بسیار خوبی هم دارد و برخلاف روش‌های دیگر، کیفیت چاپ زود زایل نمی‌شود.
  • سرعت و حجم چاپ فوق‌العاده بالا. برای تولیدات تجاری یا پرتیراژ سریع‌ترین روش است، به‌طوری که ماشین رول افست می‌تواند بیشتر از 1 کیلومتر کاغذ رول در دقیقه چاپ کند.
  • هزینه‌ی پایین چاپ. ارزان‌ترین روش چاپ با کیفیت فوق‌العاده در تیراژهای تجاری است.
  • ماندگاری و سرعت بالا تولید کلیشه‌ی چاپی. غیر از چاپ دیجیتال، باقی روش‌ها همه نیاز به کلیشه‌ی چاپی دارند اما در میان آنها تولید کلیشه‌ی سریع‌ و ساده‌تر است. نکته مهم‌تر این است که به‌خاطر عدم تماس مستقیم کلیشه‌ی افست با سطح چاپی، خود کلیشه دوام و ماندگاری بیشتری هم دارد که هم بر حفظ کیفیت چاپ تاثیر دارد و هم در چاپ‌های بعدی نسخه‌های مشابه، سودمند واقع می‌شود.
  • سرمایه‌گذاری سودآور. اغلب به‌عنوان پرهزینه‌ترین روش تولید محصولات چاپی با کیفیت فوق‌العاده در تیراژ صنعتی شناخته می‌شود. درست که قیمت خرید و نصب تجهیزات خیلی بالاست، ولی هزینه‌ی چاپ محصولات آن برعکس خیلی پایین است. این یعنی شما می‌توانید سفارشات چاپی را با بهترین کیفیت، سریع‌ترین زمان و بالاترین حجم تولید کنید و با هزینه‌ی پایین تولید، سود بسیاری از آن ببرید.
  پرینت آنلاین ارزان با قیمت رقابتی را در شرکت ما می‌توانید تجربه کنید

چاپ ایران زمین پیشرو در ارائه انواع خدمات چاپی :  کاتالوگ ،  بروشور ، تراکت ،  ست اداری ،  کارت ویزیت ،  برچسب و … چاپ افست چیست؟

ماشین چاپ افست دارای سه استوانه است، در ابتدا نخست آنچه که باید چاپ شود روی صفحه ها فلزی به نام زینک منتقل می گردد. سپس این صفحات با مواد شیمیایی طوری حساس می شوند تا فقط نوشته ها و تصاویر آن مرکب چاپ را به خود می گیرد.
این صفحات آلومینیومی یا زینک به راحتی قوس بر می دارند و خم می شوند و روی اولین سیلندر پیچیده می شوند؛ این سیلندر با زینک، استوانه ای را تشکیل می دهد که نوردهای آب و مرکب به راحتی به سطح آن می رسد.
کاربرد علم شیمی در این روش چاپ بسیار موثر می باشد چاپ افست تقابل بین آب و مرکب بر روی سطح زینک می باشد. زینک در ابتدا بوسیله غلطکی مرطوب می شوند در واقع قسمت هایی که نقش ندارند مرطوب می شوند و قسمت هایی که نقش دارند رطوبت را بخود نمی گیرد؛ و توسط غلطک دیگر مرکب روی زینک مالیده می شود چون مرکب چرب است روی قسمت هایی که مرطوب که نقش ندارند قرار نمی گیرد.
موارد مرکب خورده از روی استوانه حاوی زینک روی سطح استوانه مجاور با نام سیلندر لاستیک قرار می گیرند و با فشار به استوانه دیگر که سیلندر سوم با نام سیلندر چاپ است و کاغذ بصورت مکرر دور آن پیچیده می شود منتقل می گردد.
فشار بین سیلندر لاستیک و سلیندر چاپ فرآیند چاپ را ممکن می کند.
در روش چاپ افستوقتی که مرکب از زینک به لاستیک منتقل می شود بصورت برگردانده و ناخوانا می باشد که اصطلاحاً Offset می شوند.
وقتی که دوباره از استوانه لاستیکی برروی کاغذ چاپ می شوند مطالب خوانا می گردند. در این شیوه به این دلیل که زینک با کاغذ مستقیماً در تماس نمی باشد از برخورد رطوبت آب به کاغذ جلوگیری می شود، رسیدن سطح آب به کاغذ سبب کش آمدن سطح کاغذ می شود.

مرکز کپی شیراز یکی از مرکز کپی تایپ و صحافی های شهر شیراز است

فرآیند چاپ

می توان گفت که روش چاپ افست رایج ترین روش چاپ کارهای حجیم تبلیغاتی می باشد و چاپ افست یک روش چاپ است که بصورت گسترده اکنون برای چاپ کاتالوگ، چاپ بروشور، چاپ کارت ویزیت، چاپ پوستر و…مورد استفاده قرار می گیرد.
این نوع چاپ بر روی سطوح کاغذی، فلزی و یا نایلون انجام می شود.

– ماندگاری و کیفیت بالای چاپ در چاپ افست، هر روش چاپ هر کدام کیفیت چاپ مختلفی را ارائه می دهد و علیرغم پیشرفت های زیاد در چاپ دیجیتال، چاپ افست همچنان دارای کیفیت بالای چاپ می باشد.
در چاپ افست می توانید مطمئن از تصاویر دقیق و کیفیت بالای چاپی خود باشید. علاوه بر کیفیت بالای چاپ افست، دارای ماندگاری قابل قبولی نیز می باشند و کیفیت چاپ زود زایل نمی شود.

-هزینه مناسب، مخصوصاً در تیراژ بالا، چاپ افست دارای هزینه بسیار مقرون به صرفه می باشد.

– برای محصولات پر تیراژ چاپ افست سریع‌ترین روش می باشد. ماشین رول افست می تواند بیشتر از 1 کیلومتر کاغذ رول را در دقیقه چاپ می کند.

-تولید سریع و آسان زینک

-عمر طولانی زینک به دلیل عدم تماس سطح چاپی با زینک، همچنین با استفاده از مرکب های با کیفیت می توان تعداد کارهای چاپی را تا مرز یک میلیون تیراژ نیز برای هر زینک در نظر گرفت که بسیار مقرون به صرفه می باشد.

-در چاپ افست البته با توجه به کار اپراتور دستگاه چاپ، برش ها دقیق‌تر و کارها تمیزتر و مرتب‌تر انجام می شود.

چاپ دیجیتال ارزان | چاپ دیجیتال پارچه

-در دستگاه چاپ افست از روش مرکب زنی هوشمند استفاده می شود در این روش مرکبدان، مقدار لازم مرکب برای هر کار را قبل از شروع کار تنظیم می کند که موجب کاهش باطله می شود به همین علت در دستگاه‌های چاپ افست خشک میزان باطله در شروع چاپ بسیار کم می باشد.

انواع ماشین های چاپ افست

ماشین های چاپ افست تک رنگ یا دو رنگ و یا چهار رنگ هستند البته دستگاه هایی هم هستند که چاپ بیشتر از چهار رنگ را انجام می دهند.
در دستگاه های چاپ تک رنگ هر رنگ بصورت مجزا چاپ می شود؛ اگر کاری چهار رنگ می باشد بهتر است از این نوع دستگاه چاپ استفاده نشود زیرا نتیجه قابل قبولی به دست نمی آید.
معمولاً با دستگاه های چاپ چهار رنگ کیفیت کار بهتر می شود و رنگ های به دست آمده بسیار به رنگ های مد نظر ما نزدیک می باشند.
در ایران اکثر طراحان به دستگاه چاپ چهار رنگ بیشتر علاقه دارند و در دستگاه های چاپ افست که قابلیت چاپ 5 رنگ را دارد می توان علاوه بر چاپ هم زمان CMYK، چاپ رنگ پنجم برای مثال نقره ای یا طلایی و یا رنگ های ساختگی و یا چاپ ورنی را انجام داد.

 

 

دکمه بازگشت به بالا