مجله جامعهمجله کسب و کار

ویژگی های میز کودک و صندلی کودک + راهنمای خرید

راهنمای خرید میز و صندلی کودک

شما قصد خرید میز و صندلی کودک دارید، به همین دلیل وارد این صفحه شده اید، به شما تبریک می‌گویم چون وارد جای درستی شده اید. در این راهنما به شما کمک می‌کنیم تا بهترین انتخاب را در خرید میز کودک و صندلی کودک، برای منزل یا مهد کودک و خانه بازی خود داشته باشید. همانطور که می‌دانید کودک زمانی که احساس راحتی کند بهتر می آموزد و توجه بیشتری به تمرین و آموزش نشان می دهد و شاید یکی از مهم ترین نکات در کلاس کودکان وجود میز و صندلی مناسب آن ها باشد که البته انتخاب میز و صندلی کودک که هم از نظر راحتی و هم از لحاظ قیمتی به صرفه و مناسب باشد کار دشواری است.

اما دانستن برخی نکات می تواند به شما کمک کند تا بهترین انتخاب ممکن را با توجه به شرایط، بودجه و نوع استفاده خودتان داشته باشید. قصد تهیه میز و صندلی کودک مناسب برای فرزند خود دارید تا در منزل استفاده کنید ؟ ایرادی ندارد، تمام این مطالب به درد شما هم می‌خورد پس حتما تا آخر مطالعه کنید تا انتخابی هوشمندانه و رضایت بخش داشته باشید!

تولیدی میز و صندلی کودک | قیمت میز و صندلی کودک

چطور انتخاب کنم ؟

در این مقاله اول تصاویر و توضیحات جامع محصولات را به صورت تک به تک می‌بینید و پایین تر که بروید، تصاویر استفاده شده در محیط برای هر محصول را مشاهده خواهید کرد تا انتخاب خوب و هوشمندانه‌ای داشته باشید، پس پیشنهاد می‌کنم ابتدا ویژگی هر محصول را به صورت جداگانه مشاهده کنید و بعد به بخش انتهایی این مطلب رفته و تصاویر استفاده شده در محیط را ببینید!

صندلی کودک خوب چه ویژگی باید داشته باشد ؟

برای انتخاب و خرید صندلی کودک مناسب اول از همه باید توجه داشته باشید که، صندلی ای مناسب است که پشتی (تکیه گاه صندلی) خوبی داشته باشد تا کودک بتواند مدت طولانی، راحت بنشید و زمانی که کاملا روی صندلی نشست کف پایش به زمین برسد یعنی در واقع باید فاصله باسن کودک تا زمین در حالت نشسته با ارتفاع بخش نشیمن صندلی (کف صندلی) یکسان باشد و پس از آن نیز باید قیمت، رنگ، جنس و کیفیت صندلی کودک را بر حسب نوع استفاده و کاربردی که برایتان دارد مد نظر قرار دهید.

ویژگی های یک میز کودک خوب چیست ؟

برای انتخاب میز باید توجه داشته باشید که فاصله بین نشیمن صندلی و رویه میز بین ۱۸ تا ۲۰ سانتی متر باشد تا هم فضای کافی برای قرار گرفتن پای کودک داشته باشد و هم اینکه به اندازه کافی پایین باشد که کودک به راحتی بتوانید دست هایش را روی میز قرار دهد.

میز مناسب برای کودکان معلول

اگر کودکی بر روی ویلچر می نشیند و میز مخصوص ندارد باید میزی انتخاب کنید که با شرایط او همخوانی و فضای کافی برای پا و ویلچرش داشته باشد!

نکته‌ای مهم که برای خرید میز و صندلی کودک حتما باید بدانید!

به طور کلی در انتخاب میز و صندلی کودک مناسب، سن، ارتفاع میز و ارتفاع بخش نشیمن صندلی بسیار مهم هستند و البته نوع استفاده شما نیز نقش بسیار مهمی در تصمیم نهایی بین چند انتخاب دارد. میز و صندلی کودک شامل برندها و طرح های مختلفی هستند که برخی کاملا ساده اما جذاب و برخی دیگر به عنوان میز تحریر یا میز نقاشی و چنین عناوینی معرفی می شوند. ما بیشتر می خواهیم در رابطه با میز و صندلی های ساده پلاستیکی کودک یا به عبارت دیگر میز و صندلی مهد کودکی صحبت کنیم که استفاده آن عمومی تر و شایع است که با عنوان های زیر شناخته می‌شوند:

– میز کودک استار

– میز کودک چیکو

– میز کودک وانیا

– میز کودک آریا

– صندلی کودک استار

– صندلی کودک چیکو

– صندلی کودک وانیا

– صندلی کودک لبخند

– صندلی کودک رامو

– صندلی چند کاره پیکو

– صندلی کودک شیخی

ویژگی های میز کودک را بشناسید!

میز کودک نه تنها فضای اختصاصی را در اختیار کودکان قرار می‌دهد، بلکه فضای مناسبی را برای انجام تکالیف و بازی آن‌ها فراهم می‌کند. این میزها در طیف وسیعی از سبک ها، جنس، کیفیت و ابعاد هستند و ممکن است دارای فضای ذخیره‌سازی نیز باشند. اما چقدر با ویژگی های میز کودک آشنا هستید؟ برای فهمیدن این موضوع تا انتها همراه قصرچوب باشید.

چرا میز کودک؟

والدین دوست دارند که فرزندشان همیشه در مدرسه و درس‌ها بیشترین موفقیت را کسب کنند! اما متاسفانه گاهی شاهد هستیم که والدین به یک مسئله مهم جهت موفقیت فرزندشان به‌خوبی توجه نمی‌کنند و آن چیزی نیست جز سلامت روانی، جسمی و عاطفی کودک!

یکی از کارهایی که می‌توانید برای حفظ و بهبود سلامتی روانی کودک خود انجام دهید، رفع نیازهای فرزندتان است. کودک شما برای بهبود تمرکز و آرامش روانی نیاز به یک محیطی مناسب برای مطالعه دارد و یکی از اقلامی که برای رفع نیاز و سلامت روانی کودک به کار می‌آید، میز و صندلی کودک است. میز و صندلی کودک محیطی مناسب برای فرزندتان مطالعه فرزندتان ایجاد می‌کند و بهره‌وری آن‌ها را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.

به‌علاوه استفاده از تجهیزات نامناسب و یا میز و صندلی کودک غیر استاندارد ممکن است برای همیشه به شکل بدنی کودکانی که در سن رشد هستند، آسیب وارد کند و از طرف دیگر موجب شود کودکتان تمرکز مناسب را نداشته باشند؛ به همین خاطر قبل از خرید میز و صندلی کودک از استاندارد بودن آن‌ها به‌خوبی اطمینان حاصل کنید.

مهم‌ترین ویژگی های میز کودک که باید بدانید!

میز تحریر کودک می‌تواند فراتر از یک وسیله برای راحتی فرزند شما باشد. میز کودک به فرزند شما اجازه می دهد تا احساس استقلال کنند و این احساس استقلال بر عزیت نفس و اعتماد به نفس کودک تاثیر مثبتی دارد. قبل از خرید میز کودک باید این سوالات اساسی را از خود بپرسید. این سوالات شما را در انتخاب میز تحریر مناسب برای کودکان کمک می کند:

 • آیا میز کودک با طراحی و سبک اتاق کودک شما مطابقت دارد؟
 • آیا ابعاد آن با سن کودک شما و فضایی که در اختیار دارید متناسب است؟
 • آیا فضای ذخیره سازی کافی را فراهم می کند؟
 • آیا میز دوام می آورد؟

این سوالات را با دقت بخوانید و سعی کنید به بهترین نحوه جواب این سوالات را پیدا کنید تا انتخابی مناسب داشته باشید. حال در ادامه به مهترین ویژگی های میز کودک اشاره می‌کنیم

۱.    ابعاد مناسب

قبل از هر خریدی، به یاد داشته باشید که اولین ویژگی میز کودک که باید توجه کنید، تناسب ارتفاع میز، با قد کودک شما است. برای درک بهتر این موضوع خوب است بدانید که اکثر میزهای کودک ممکن است  در این ابعاد عرضه شوند:

 • ارتفاع ۷۵ سانتی متر
 • عرض ۶۰ سانتی متر
 • عمق ۵۰ سانتی متر

البته این شما هستید که باید تناسب میز با کودک را به خوبی بررسی کنید تا در هنگام خرید مرتکب خطاب نشوید. برخی از میزها دارای پایه های قابل تنظیم ارتفاع هستند تا با رشد کودک هماهنگی داشته باشد. این مزیت یکی از بهترین ویژگی های میز کودک مناسب است که نه تنها در هزینه بلکه در زمان هم صرفه‌جویی می‌کند.

۲.    فضای ذخیره سازی

بهتر است که به جای انتخاب یک میز ساده، میزهایی را انتخاب کنید که دارای فضای ذخیره‌سازی است. این نوع میزها باعث می‌شود که فرزند شما فضای مناسب و دسترسی راحت به وسایلی داشته باشد که به طور دائم نیاز به استفاده دارد و از طرف دیگر از شلوغی بیش از حد اتاق جلوگیری شود. این گزینه یکی از مهم ترین موارد از ویژگی های میز کودک می باشد.

۳.    متناسب بودن با سلیقه کودک

کودکان سبک و سلیقه خاص خود را دارند و شما باید به سلیقه آن‌ها احترام بگذارید. از طرف دیگر این کار باعث می‌شود که کودکان تصمیم‌گیری را از سنین کودکی تمرین کنند تا در بزرگسالی انتخاب‌های درستی در زندگی بگیرند.

میزهای کودک سبک‌های مختلفی دارند که کودک شما ممکن است انتخاب کند. برخی از این طرح‌ها عبارت هستند از:

    کاراکتر (سگهای نگهبان، اسب تک شاخ(یونیکورن)، بن تن، باب اسفنجی، کیتی، پرنسس، مک کوئین، فروزن (السا و آنا)، دختر کفش دوزکی)

 • تم های رنگی
 • الگوهای حک یا چاپ شده؛

برای اینکه سلیقه کودک خود را بشناسید و انتخابی مطابق با نظر کودک داشته باشید بهتر است این موارد را بررسی کنید:

 • سلایق و ترجیحات او
 • نیازهای او
 • گرایش های مورد علاقه او

فرقی نمی‌کند که میز برای انجام تکالیف یا سرگرمی است. شما باید از فرزندتان بخواهید که در انتخاب میز شرکت کند، تا اطمینان حاصل کنید که او از داشتن میزی که انتخاب کرده لذت خواهد برد.

۴.    پاک‌شوندگی راحت

شاید به مزیت پاک شدن راحت میز کودک در هنگام خرید زیاد توجه نکرده باشید، ولی باور کنید تمیز شدن راحت میز یکی از اساسی‌ترین ویژگی های میز کودک است که باید هنگام خرید به یاد داشته باشید. در برخی مواقع ممکن است که فرزندتان چیزی را روی میز بریزد و یا بر روی میز نقاشی کند. این‌جاست که تمیز کردن میز به راحتی یک مزیت عالی است. بسیاری از میزها سطوح لمینیت دارند تا به راحتی از کثیفی پاک شوند؛ البته ممکن است که این نوع از میزها کمی گران باشند در عوض میزهای پلاستیکی مقرون به صرفه‌تر هستند اما ممکن است که کیفیت زیاد جالبی نداشته باشند.

۵.    چند منظوره بودن

همان‌قدر که شما والدین دوست دارید که یک فضای مطالعه اختصاصی برای کودکتان ایجاد کنید، بچه‌ها بدون از میز مطابق با خواسته‌های خودشان استفاده می‌کنند و حتی ممکن است از آن برای مطالعه استفاده نکنند. پس فکر خوبی است که میزی انتخاب کنید که سازگار باشد و بتوان از آن برای سرگرمی، بازی و هم‌چنین یادگیری استفاده کرد. میزهای رومیزی شیب‌دار می‌توانند برای این کار عالی باشند؛ زیرا فضایی را برای کودک شما فراهم می‌کنند تا جنبه خلاقانه خود را در زمان استراحت خود ترسیم کند.

۶.    ایجاد فضای مناسب میز

این مورد جزء ویژگی های میز کودک نیست؛ بلکه نکته‌ای است که به شما کمک می‌کند آرامش را در پشت میز به کودکاتن هدیه دهید. خیلی مهم است که بدانید که میز کودک شما در جای مناسبی قرار گیرد تا کودک شما احساس راحتی و آرامش داشته باشد و تمرکز وی را بر هم نزند؛ برای مثال برای جلوگیری تابش مسقیم خورشید، میز کودک را عمود بر پنجره قرار دهید تا کودکان را اذیت نکند. چراغ‌های مطالعه باعث می‌شود بچه‌ها کارشان را راحت‌تر انجام دهند و به نوبه خود بهتر تمرکز کنند. در آخر، توجه داشته باشید که اگر میز به طور مستقیم زیر نور سقف قرار نگیرد، اکثر کودکان احساس راحتی بیشتری می‌کنند.

بهترین زمان برای خرید میز تحریر کودکان چه موقع است؟

هیچ حداقل سنی برای خرید میز تحریر وجود ندارد! کودکان عاشق تقلید از بزرگترها هستند به همین دلیل اگر در خانه میز دارد، به احتمال زیاد کودک شما داشتن یک میز و بازی به شیوه تلقید از شما هنگامی که پشت میز هستند حتما او را خوشحال خواهد کرد. آن‌ها همچنین از داشتن فضای مخصوص به خود برای خلاقیت لذت می‌برند.

برای تهیه میز کودک از این نکات غافل نشوید!

به یاد داشته باشید که قبل از خرید میز تحریر کودک باید از استاندارد بودن میز اطمینان حاصل کنید. در ادامه با برخی از نکات برای تهیه میز کودک مناسب آشنا می‌شوید تا از خریدتان پشیمان نشوید!

 • طراحی میز و صندلی کودک حتماً از ارگونومیک مناسب برخوردار باشد و از طرف دیگر با قد و سن کودک هماهنگی داشته باشد.
 • هنگام خرید میز تحریر کودک به‌دقت تکیه‌گاه صندلی را بررسی کنید. این بخش باید قسمت پشت و ستون فقرات کودک را به طور کامل در بر بگیرد.
 • وزن میز کودک باید سبک باشد تا کودک بتواند صندلی خود را به عقب و جلو تنظیم نماید.
 • بهتر است که هنگام خرید میز تحریر کودک از رنگ‌های شاد استفاده کنید تا زیبایی فضای اتاق کودک و اشتیاق وی زیادتر شود.
 • قیمت میزهای تحریر کودک با توجه کیفیت و نوعی که دارد، متفاوت است و طیف وسیعی از قیمت‌ها را شامل می‌شود. برای نمونه جنس بعضی از میز تحریر کودکانه از چوب،MDF و لمینت است که در این میان قیمت میز تحریر کودک از جنس لمینت مقرون‌به‌صرفه بوده و هم‌چنین دوام بالایی دارد.

این نوع میز از جنس چوب برای مکان‌های که رطوبت زیادی دارد، مناسب نیست. از طرف دیگر قیمت میز تحریر کودک از جنس چوب مقداری بالا است و هم‌چنین سنگین بودن ممکن است که برای کودکان مشکل باشد.

دکمه بازگشت به بالا