اقتصادیمجله کسب و کار

رازهای خرید هوشمندانه و راهنمای خرید میز و صندلی رستورانی با کیفیت بالا

راهنمای جامع خرید مبلمان رستوران و میز و صندلی کافه

خرید میز رستورانی فلزی، خرید مبلمان رستوران و میز و صندلی کافه مناسب و باکیفیت یکی از مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که صاحبان کسب و کارها باید انجام دهند. خرید مبلمان مناسب باعث می‌شود که رفت و آمد مشتریان و کارکنان راحت‌تر و دکوراسیون فضا یکپارچه‌تر شود.

این در حالی است که مبلمان نامناسب می‌تواند فضا را سرد، ناخوشایند و ناکارآمد جلوه دهد. مبل و میز رستوران، صندلی ناهارخوری و صندلی اپن برخی از انواع مبلمان مورد نیاز رستوران‌ها و کافه‌ها هستند. اما اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید، مطلب امروز کبیر گستر در همین رابطه است. تا پایان مطلب با ما همراه باشید و با انواع مبلمان کافه و رستوران آشنا شوید.

انواع مبلمان رستوران و میز و صندلی کافه

پیش از بررسی نکاتی که برای خرید مبلمان رستوران‌ها و تزیین روی میز غذاخوری رستوران باید مد نظر داشته باشید، انواع مبلمان مورد نیاز را به طور اجمالی مرور خواهیم کرد.

·         میز و صندلی ناهارخوری

صندلی و میز ناهارخوری بخش مهمی از دکوراسیون کافه و رستوران را تشکیل می‌دهند. همچنین مشتریان شما با این وسایل به طور مستقیم در ارتباط هستند. بنابراین خرید میز و صندلی‌های راحت و شیک باید در اولویت شما قرار داشته باشد.

·         صندلی اپن

صندلی اپن یا صندلی بار یکی از انواع لوازمی است که در دکوراسیون رستوران‌ها و کافه‌ها استفاده می‌شود. این صندلی‌ها نسبت به صندلی ناهارخوری ارتفاع بیشتری دارند. به همین علت در کنار پیشخوان یا میزهای با پایه بلندتر به کار می‌روند. این صندلی‌ها به شما امکان استفاده از حداکثر فضای موجود را می‌دهند و برای کافه‌ها کوچک گزینه مناسبی هستند.

·         ست مبل‌

با توجه به نوع رستوران و فضای موجود ممکن است بخواهید یک یا چند ست مبل را نیز در دکوراسیون بگنجانید. طراحی فضاهای متنوع برای نشستن در کافه‌ها و رستوران‌ها یکی از عوامل موثر در انتخاب آن‌ها توسط مشتریان می‌باشد. به همین علت خرید یک ست یا نیم‌ ست می‌تواند ایده خوبی در طراحی دکوراسیون باشد. از مبل‌ها در بخش لابی و انتظار رستوران نیز می‌توانید استفاده کنید. به این ترتیب در ساعت‌های بسیار شلوغ روز که مشتریان باید زمانی را برای خالی شدن میزها منتظر بمانند، احساس خستگی نخواهند کرد.

·         شلف‌ها

وسیله دیگری که برای طراحی داخلی رستوران خود نیاز خواهید داشت تعدادی شلف و قفسه خواهد بود. این قفسه‌ها می‌توانند بر روی دیوار نصب شوند یا روی زمین قرار گیرند. در هر رستوران یا کافه با توجه به تم دکوراسیون می‌توانید کتاب‌ها، لوازم دکوراتیو یا گلدان‌های کوچک را بر روی این شلف‌ها قرار دهید.

نکات مهم در انتخاب میز و صندلی کافه و رستوران

حال که با انواع مبلمان رستوران آشنا شدیم، برخی از مهم‌ترین نکاتی را که در هنگام خرید باید به یاد داشته باشید، مرور خواهیم کرد.

دکوراسیون داخلی رستوران یا کافه

اولین موردی که در زمان خرید مبلمان باید در نظر بگیرید، سبک دکوراسیون است. نکته اساسی این است که مبلمان شما باید در هماهنگی کامل با سبک دکوراسیون باشد. در این زمینه علاوه بر سبک طراحی باید به رنگ، متریال و بافت مبلمان نیز توجه داشته باشید. مطابقت داشتن وسایل و سبک، باعث خواهد شد که هویت برند شما به طور واضح به مشتریان منتقل شده و در ذهن آن‌ها ماندگار شود.

تناسب مبلمان با فضای داخل و خارج رستوران

اگر رستوران شما دارای یک قسمت نشیمن در فضای باز نیز هست، باید برای هر فضا از مبلمان متناسب با آن استفاده نمایید. مبلمان فضای باز باید در برابر نور خورشید، رطوبت و به طور کلی شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم باشند. اما اگر قصد دارید فقط یک نوع میز و صندلی برای داخل و بیرون رستوران بخرید، می‌توانید از مبلمان پلاستیکی یا حصیری استفاده نمایید.

دوام بالای مبل و میز رستوران

مشتریان در تمام ساعاتی که رستوران شما باز است وارد فضا می‌شوند و بر روی میز و صندلی ناهارخوری یا صندلی اپن می‌نشینند. آن‌ها ممکن است میز و صندلی‌ها را نیز جا به جا کنند. برخی از مشتریان با فرزندان خود به آنجا می‌آیند و ممکن است بچه‌ها میز و صندلی‌ها را هل دهند یا بیندازند. به همین علت میز و صندلی کافه و رستوران شما باید در برابر ضربه و خراش بسیار مقاوم و بادوام باشد. بنابراین در هنگام خرید کیفیت، یکپارچگی محصول و اتصالات را به خوبی بررسی نمایید.

تعداد و نوع مبلمان

اندازه‌گیری دقیق فضای رستوران پیش از خرید مبلمان نیز یکی از گام‌های مهم محسوب می‌شود. شما باید بدانید که در هر بخش از فضا به چه نوع مبلمانی نیاز دارید. همچنین تعداد مورد نیاز از هر نوع میز و صندلی یا مبل را نیز یادداشت نمایید. با مشخص شدن بهترین چیدمان در زمان طراحی دکوراسیون، تعداد و نوع مبلمان به سادگی تعیین می‌گردد. به عنوان مثال خرید میزهای مربع شکل و قرار دادن آن‌ها با زاویه 45 درجه به امکان داشتن تعداد بیشتری میز و صندلی کمک خواهد کرد. برای رسیدن به بهترین چیدمان چند بار مبلمان را در حالت‌های مختلف طراحی کنید، سپس بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

توجه به استاندارد بودن ابعاد میز و صندلی کافه

ارتفاع و ابعاد میز و صندلی‌های رستوران باید کاملا استاندارد باشند. این امر به راحتی بیشتر مشتریان شما در زمان صرف غذا و در نتیجه آسایش و آرامش بیشتر آن‌ها کمک خواهد کرد. ارتفاع صندلی ناهارخوری حدود 45 تا 50 سانتی‌متر و صندلی اپن و بار بین 62 تا 70 سانتی‌متر است. ارتفاع استاندارد میز ناهارخوری نیز حدود 70 تا 75 سانتی‌متر می‌باشد. توجه داشته باشید که این ابعاد با توجه به تناسب ارتفاع میان صندلی و میز می‌توانند اندکی متفاوت باشند.

مزایای استفاده از میز و صندلی رستورانی مناسب

زمان خرید صندلی رستورانی، ممکن است قیمت موضوعی باشد که شما را بسیار نگران کند. اما به هر حال باید متوجه باشید قیمت صندلی رستورانی نباید تبدیل به نگرانی اصلی شما شود. صندلی مناسب مزایای زیادی دارد که هم برای شما و هم مشتریان‌ تان می تواند لذت بخش باشد.

در زمان ورود مشتریان به کافه شما، نخستین چیزی که توجه‌شان را جلب می ‌کند، دیزاین و طراحی داخلی رستوران شماست که می بایست هیجان انگیز و زیبا باشد. به عنوان نمونه، یک صندلی رستوران چوبی، گرما و انرژی خوبی به محیط می‌ بخشد. اگر مشتریان از صندلی ها و مبل رستورانی خوش ‌شان بیاید، از صبر کردن برای آماده شدن غذا و گذراندن اوقات و زمانشان در مکان شما خسته نشده و آزاری نیز نخواهند دید.

قیمت میز و صندلی رستورانی

از آنجا که مبلمان رستوران در شکل ‌های متنوع و از جنس‌های گوناگون ساخته می ‌شوند، قیمت مدل های مختلف میز صندلی رستورانی بسیار متغیر است. معمولا قیمت میز رستوران از هر عدد صندلی آن بالاتر می‌باشد؛ اما در نهایت به دلیل بیشتر بودن تعداد صندلی‌ ها، غالب هزینه ‌ی یک ست رستورانی وابسته به تعداد و نوع صندلی ‌ها است.

از نظر جنس نیز، قیمت سرویس میز و صندلی رستورانی چوبی از سایر انواع بالاتر است. اگر هم به دنبال ست میز و صندلی ارزان قیمت هستید، بهترین گزینه برای شما، سرویس میز و صندلی پلاستیکی است؛ علاوه بر قیمت مناسب، مدل های پلاستیکی مزیت‌های دیگری مثل، وزن کم، سهولت جابه جایی و امکان استفاده در فضای باز را نیز دارند.

منبع: کبیر گستر

دکمه بازگشت به بالا