مجله جامعهمجله کسب و کار

دریافت ویزای سرمایه گذاری در یونان با آدونیس

چرا باید به فکر سرمایه گذاری و دریافت ویزای سرمایه گذاری در یونان با آدونیس باشید؟ سال ها کار کرده اید و پس انداز خوبی دارید. به دنبال مکانی هستید که حالا دیگر استراحت کنید و لذت آنچه دارید را ببرید. شاید خرید یک خانه در کنار سواحل کریستالی یونان گزینه خیره کننده ای باشد. می خواهید این رویا را به واقعیت تبدیل کنید؟ خرید خانه در یونان، سرمایه گذاری در این کشور و اخذ ویزای طلایی، رویایی دست نیافتنی نیست اگر بدانید چطور و چگونه برای این کار اقدام کنید. اولین کار این است که بدانید نحوه گرفتن وقت سفارت یونان چگونه است.

اگر به‌دنبال سرمایه گذاری هستید، چرا یونان نه؟! این کشور آنقدر جذابیت دارد که نه تنها سرمایه گذاران را به سمت خود جذب می کند بلکه دانشجوهایی هم هستند که این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند. به هر حال هدف هرچه که باشد، یونان می تواند شما را به یک زندگی بی دغدغه و آرام برساند. یکی از بزرگترین مزیت هایی که سرمایه گذاری در یونان دارد، این است که این کشور عضو شینگن می باشد. به این معنا که اگر شما به اقامت دائم یونان دست پیدا کنید، می توانید با پاسپورت این کشور و بدون نیاز به ویزا به دیگر کشور های حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا سفر کنید و حتی در این کشور ها تحصیل و زندگی کنید.

برای ما ایرانی ها فرهنگ حاکم بر کشور یونان هم می تواند یک مزیت باشد، چراکه یونانی ها نیز به مانند ما به خانواده و رسم و رسومات خود اهمیت زیادی می دهند. از طرفی به دلیل اینکه صنعت گردشگری از جمله صنایع پر رونق این کشور می باشد، زبان انگلیسی در آن رواج دارد. بنابراین اگر بر زبان انگلیسی مسلط باشید، دیگر دغدغه یادگیری زبان یونانی را نخواهید داشت.

مزیت دیگر سرمایه گذاری در یونان، خدمات درمانی و بهداشتی آن می باشد. در شهر های بزرگ یونان مانند آتن و یا سالونیک این خدمات بهتر و عالی تر هم هستند. در هر صورت سرمایه گذاری در یونان به عنوان کشوری توسعه یافته و زیبا، مزایای زیادی برای شما به همراه دارد. اما ایا برای سرمایه گذاری در این کشور و تعیین وقت سفارت یونان باید شرایط خاصی داشته باشیم؟

تجربه ویزای یونان | قیمت بلیط و ویزای یونان

شرایط سرمایه گذاری در یونان

شرط اصلی و مهم برای سرمایه گذاری در یونان، این است که شما سرمایه کافی داشته باشید تا به واسطه آن به راحتی به اقامت کشور یونان دست پیدا کنید و به عنوان شهروند یونان از مزایای زیادی برخوردار شوید. بنابراین اگر از شرایط مالی خوبی برخوردار هستید، می توانید روی سرمایه گذاری در این کشور حساب باز کنید. برای این که با سرمایه گذاری به اقامت دائم یونان برسید، دو راه پیش پای شما است.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک

با خرید ملک در یونان می توانید به گلدن ویزا یا همان ویزای طلایی این کشور دست پیدا کنید. با این روش خود تان و خانواده تان می توانید در سراسر اتحادیه اروپا سفر کنید. پس این یک فرصت استثنایی می باشد. برای اطلاع از نحوه خرید ملک در یونان و شرایط آن مطلب را از دست ندهید.

سرمایه گذاری در یونان به روش تمکن مالی

راه دوم سرمایه گذاری و ، تمکن مالی است. شاید تمکن مالی را با نام ویزای خود حمایتی نیز شنیده باشید. در این روش باید ثابت کنید که برای زندگی در کشور یونان به اندازه کافی پول و سرمایه نقدی دارید. در این صورت می توانید به ویزای دو ساله این کشور دست پیدا کنید و بعد از اتمام اعتبار، آن را تمدید کنید. تنها لازم است که هر سال شش ماه در این کشور اقامت داشته باشید. برای آشنایی با میزان مبلغ برای اخذ ویزای خود حمایتی یا تمکن مالی یونان و شرایط و مدارک آن، حتما مطلب را مطالعه کنید.

با سرمایه گذاری یونان به اقامت اروپا دست پیدا کنید

در بسیاری از موارد زمانی که صحبت درباره مهاجرت به یونان می شود، همه به آن به چشم دروازه ای برای ورود به دیگر کشور های اروپا نگاه می کنند.

پس اگر به دنبال راهی برای کسب اقامت اروپا هستید، روی یونان سرمایه گذاری کنید. در کل ساده ترین راه اخذ اقامت اروپا، اقدام از طریق کشور یونان و خصوصا استفاده از انواع روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

همانطور که در ابتدا هم گفتیم، از آنجایی که یونان یکی از اعضای حوزه شنگن است، با دریافت پاسپورت و اقامت این کشور، می توانید آزادانه به دیگر کشور های عضو اتحادیه شنگن به راحتی سفر کنید و از کار، تحصیل و زندگی در اروپا لذت ببرید.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

بهره مندی از سیستم آموزش حرفه ای، خدمات درمانی عالی، اخذ پاسپورت معتبر برای سفر به کشور های حوزه شینگن، تنها برخی از مزایای سرمایه گذاری در یونان می باشند. مهمترین و اصلی ترین شرط داشتن سرمایه نقدی کافی است تا بتوانید به کمک آن به روش های مختلف در یونان سرمایه گذاری کنید. دو روش اصلی برای سرمایه گذاری در یونان وجود دارد، یکی خرید ملک و دیگری تمکن مالی. چون یونان عضو کشور های حوزه شنگن است، اخذ پاسپورت آن بستری را برای شما فراهم می کند که بدون ویزا به دیگر کشور های اروپایی حوزه شنگن به راحتی سفر کنید.

این روزها سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی به دلایل بسیاری میان مردم جهان و ایرانیان در حال محبوب‌شدن است. یونان، کشوری اوراسیایی در جنوب شرقی قاره اروپا است که یکی از بهترین مقاصد سرمایه‌گذاری در دنیای امروز به شمار می‌آید. این کشور با ارائه مزایای بسیار مانند سرمایه‌گذاری مقرون به صرفه، امکان دریافت پاسپورت معتبر یونان و دریافت ویزای شنگن میان شهروندان کشورهای خارجی از جایگاه خاصی برخوردار است. در ادامه این مطلب از با ما همراه باشید تا با انواع روش‌های آشنا شوید.

چند نکته مثبت در مورد سرمایه گذاری در یونان

با وجود تعداد زیاد کشورهای مناسب اروپایی برای سرمایه‌گذاری، ممکن است برخی از افرادی که به دنبال این موضوع هستند، در تصمیم خود دودل باشند. سرمایه گذاری در یونان و مهاجرت به این کشور زیبا دارای نکاتی مثبتی است که بسیار از افراد خارجی ترغیب به سرمایه‌گذاری در این کشور تاریخی می‌کند. به علاوه این مزایا که در ادامه توضیح داده خواهند شد، ویژگی‌های زندگی اجتماعی در کشور یونان به قدری زیاد است که توانسته این کشور را به یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت و گردشگری تبدیل کند.

از مزایای بسیار اقتصادی سرمایه گذاری در یونان می‌توان به هزینه کم برای دریافت ویزای دائمی طلایی اروپا (European Golden Visa) اشاره کرد. بیشتر کشورهای اروپایی این امکان را برای سرمایه‌گذاران خارجی خود فراهم می‌کنند، اما یونان مقرون‌ به صرفه‌ترین گزینه برای این منظور است. شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری مبلغ 250 هزار یورو به این ویزا دسترسی پیدا کنید. جالب است بدانید که از سال 2019 اقامت کشور یونان به یکی از مطلوب‌ترین اقامت‌های کشورهای اروپایی با نرخ رشد 100 درصدی روبرو شد.

از مزایای دیگر سرمایه‌گذاری در کشور زیبای یونان موقعیت جغرافیای بی‌نظیر آن است. این کشور، همانطور که اشاره شد در منطقه اوراسیا – منطقه مشترک میان اروپا و آسیا – قرار گرفته است. همچنین فاصله کم یونان با قاره آفریقا سبب شده تا زمان سفر به هرکدام از این قاره‌های، یک ساعت از طریق راه‌های هوایی باشد. همچنین یونان دارای پروازهای مستقیم به بزرگ‌ترین کشورهای دنیا مانند نیویورک (New York)، لندن (London)، دبی (Dubai)، مسکو (Moscow) و پکن (Beijing) است. همین ویژگی سبب شده تا این کشور به شدت نزد سرمایه‌گذاران طرفدار پیدا کند.

مدارک عمومی مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در کشور یونان

سرمایه گذاری در یونان نیاز دارای روش‌های مختلفی است که هر کدام نیازمند یک سری مدارک و شرایط خاص هستند. این مدارک بخش مهمی از سرمایه‌گذاری در این کشور زیبا هستند که باید پیش از هرگونه اقدامی تهیه شوند. از این مدارک می‌توان به کارت ملی و شناسنامه معتبر اشاره کرد.

ریسک از دست رفتن سرمایه در یونان چقدر است؟

یکی دیگر از موارد مهمی که سرمایه‌گذاران باید برای سرمایه گذاری در یونان را در نظر داشته باشند، بررسی میزان ریسک از دست رفتن سرمایه در این کشور است. این معیار که با توجه به ثبات اقتصادی کشور مورد نظر و احتمال مصادره شدن اموال شما در یونان تعیین می‌شود، دارای یک سیستم امتیازبندی است. این سیستم امتیاز بندی از یک – کم‌ترین میزان ریسک سرمایه‌گذاری – و تا هفت ادامه دارد. این نرخ در کشور یونان برابر با دو است. به عبارت دیگر یک سطح بیشتر از کم‌ترین ریسک را دارا می‌باشد.

دکمه بازگشت به بالا