مجله تندرستیمجله کسب و کار

زیرپنکک چی بزنیم؟

آموزش پنکک زدن شامل مراحل ساده‌ای است که به شما کمک می‌کند تا آرایش زیباتری داشته باشید. شاید تصور کنید که استفاده از نیازی به آموزش خاصی ندارد؛ اما لازم است بدانید با اطلاع از نکات جزئی می‌توانید نمایی صاف و بی‌نقص به میکاپتان ببخشید. در این مطلب قصد داریم درباره نحوه استفاده از پنکک و زمان مناسب آن، نکات مفیدی را برای شما عزیزان بیان کنیم؛ پیشنهاد می‌کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

استفاده از پنکیک بدون کرم پودر | اول کرم پودر بزنیم یا پنکیک

چگونه پنکک بزنیم؟

پنکک یکی از پرکاربرد است که می‌تواند جایگزین خوبی برای کرم پودر باشد. اما اگر می‌خواهید پس از استفاده آن، پوستتان خشک نشود یا حالت ماسیدگی به خود نگیرد، لازم است نحوه استفاده از پنکک را بدانید.

برای پاسخ دادن به این سوال که چگونه پنکک بزنیم باید بگوییم قبل از شروع آرایش، ابتدا با استفاده از مناسب پوست را کاملاً تمیز کنید تا علاوه بر افزایش ماندگاری میکاپ، موارد آرایشی بهتر روی پوستتان بخوابند. بعد از این مرحله نیز از آبرسان یا مرطوب کننده استفاده کنید.

پس از جذب کامل کرم لاکچری کوین فرانسه ، از استفاده کنید. این کار کمک می‌کند تا منافذ و چروک‌های ریز پوستتان پوشانده شوند و سطح آن کاملاً صاف و یکدست شود.

پس از زیر سازی پوست که در بخش قبلی آن را توضیح دادیم، نوبت به آموزش پنکک زدن می‌رسد. در واقع شما از پنکک می‌توانید به دو شکل استفاده کنید: به همراه کرم پودر یا بدون آن. در ادامه درباره چگونگی این روش‌ها و جزئیات هریک شما را راهنمایی می‌کنیم.

زدن پنکک روی کرم پودر

اگر با این سوال مواجه شده‌اید که اول کرم پودر بزنیم یا پنکیک ؟ باید بگوییم که قطعاً پاسخ کرم پودر است. اگر قبل از کرم پودر از پنکیک استفاده کنید، کرم پودر روی صورتتان به خوبی پخش نمی‌شود و نمای نهایی آرایش بسیار غیر طبیعی و نا زیبا خواهد شد.

زدن پنکک روی کرم پودر هم به این شکل است که پس از پخش کردن فاندیشن با مرطوب، یک براش نسبتاً بزرگ و نرم را در پنکیک بزنید و با چند ضربه آرام، پودرهای اضافه را بتکانید.

حالا کافیست با براش به آرامی روی تمام نواحی پوستتان ضربه بزنید. سعی کنید آن را فشار ندهید و نکشید تا باعث پاک یا پخش شدن کرم پودر نشود. اگر پوست چربی دارید، روی T-Zone بیشتر تمرکز کنید تا پس از گذشت زمان، این ناحیه چرب و براق نشود.

استفاده از پنکیک بدون کرم پودر

اگر پوست چربی داشته باشید، استفاده از پنکیک بدون کرم پودر را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای این کار می‌توانید پس از استفاده‌ی پرایمر، پنکیک را به وسیله یا پد مناسب به تمام قسمت‌های پوستتان بزنید تا کاملاً صاف و یکدست شود.

اما در صورتیکه پوستتان خشک است توصیه می‌کنیم استفاده از پنکک لاکچری کویین را فراموش کنید. چرا که کرم پودر برای مدت بیشتری چربی و رطوبت پوست را حفظ می‌کند و زدن پنکیک روی آن، تنها ماندگاری آرایش را بیشتر خواهد کرد. بنابراین استفاده از پنکیک به تنهایی می‌تواند پوستتان را خشک و دهیدراته کند.

نکات مهم در نحوه استفاده از پنکک

  • اگر مقدار پنکیک روی صورتتان زیاد شد، با استفاده از یک پد مرطوب به آرامی روی پوست ضربه بزنید تا پودرهای اضافه را جذب کند.
  • برای افزایش پوشش‌دهی پنکیک می‌توانید آن را با استفاده از پد مرطوب روی پوستتان بزنید.
  • هنگام خرید پنکیک به رنگ پوستتان دقت کنید. لازم است بدانید که انتخاب پنکیک روشن‌تر یا تیره‌تر از صورت باعث تغییر رنگ پوستتان نمی‌شود و این کار تنها میکاپ شما را مصنوعی خواهد کرد.
  • اگر برای زدن پنکک روی کرم پودر از پد استفاده می‌کنید، آن را روی پوستتان نکشید و فقط ضربه بزنید تا کرم پودر پاک نشود.
  • روش پنکک زدن برای زیر چشم با نواحی دیگر صورت متفاوت است. پیشنهاد می‌کنیم پد را خلاف جهت خطوط زیر چشم بکشید تا چروک‌های ریز نمایان نشوند.

سوالات متداول درباره نحوه پنکیک زدن صحیح

در این مقاله نحوه استفاده از پنکک را برای پوست‌های خشک و چرب توضیح دادیم و سعی کردیم تمام نکاتی را که لازم است در این باره بدانید، برایتان شرح دهیم. اما اگر باز هم هنگام استفاده از محصول با سوال مواجه شدید می‌توانید آن را در قسمت نظرات از کارشناسان الانزا بپرسید. در این بخش به برخی از پرسش‌های متداول کاربران پاسخ می‌دهیم:

اول کرم پودر بزنیم یا پنکیک؟

اگر قبل از کرم پودر از پنکیک استفاده کنید، کرم پودر روی صورتتان به خوبی پخش نمی‌شود و نمای نهایی آرایش بسیار غیر طبیعی و نا زیبا خواهد شد.

چگونه پنکوقتی صحبت از محصول آرایشی می‌شود که پوشش کامل و بادوامی روی چهره ایجاد می‌کند، اولین گزینه‌ای که به ذهنمان می‌رسد پنکک است. پنکک یکی از لوازم آرایشی است که پوششی صد درصدی به چهره می‌دهد. بیشتر افرادی که مدل یا بازیگر هستند و کارشان در مقابل دوربین است، برای ایجاد پوششی بهتر و با ماندگاری بالاتر در چهره‌شان از پنکک استفاده می‌کنند.

اما استفاده از پنکک به آن آسانی که فکر می‌کنید نیست و در صورت آشنا نبودن با روش درست پنکک زدن، نتیجه نهایی فاجعه خواهد بود. شاید این سوال خیلی از بانوان باشد که باید چطور پنکک بزنم. این مقاله درباره آموزش پنکک زدن است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه صحیح پنکک زدن را بیاموزید.

چطور پنکک بزنم؟

در ادامه روش درست پنکک زدن را مرحله به مرحله توضیح می‌دهیم. این مراحل را به درستی انجام دهید تا آرایش زیبا و بی نقصی داشته باشید.

زیر سازی

ابتدا موهایتان را عقب ببرید تا در طول مراحل آرایش کردن روی صورتتان نریزند. صورت خود را با استفاده از پاک کننده‌ای ملایم بشویید و تمیز کنید. سپس پس از خشک کردن صورت از یک مرطوب کننده مناسب نوع پوست خود استفاده کنید. پنج دقیقه صبر کنید تا مرطوب کننده به طور کامل جذب پوست شود. توجه داشته باشید که اگر پوست صورتتان، خیس، چرب یا کثیف باشد، پنکک روی آن خوب نمی‌نشیند. حالا از یک پرایمر استفاده کنید.

مرطوب کردن ابر پنکک

بعد از استفاده از پرایمر می‌توانید پنکک را به پوست صورتتان بزنید. برای استفاده از پنکک باید ابر آن را مرطوب کرد، چرا که استفاده از ابر خشک باعث ایجاد خطوطی در آرایشتان می‌شود. این یکی از مهمترین مراحل آموزش پنکک زدن است. با کم و زیاد کردن رطوبت ابر پنکک می‌توانید مقدار آرایشتان را مشخص کنید، هرچه پنکک را کمتر مرطوب کنید، پوشش بیشتری خواهید داشت.

برای داشتن یک پوشش معمولی، ابتدا ابر را خیس کنید و بعد آب اضافی آن را بگیرید. برای پوشش سبکتر پنکک را خیس کنید و کمی از آب اضافیاش را بگیرید. توجه داشته باشید که مرطوب کردن بیش از حد ابر پنکک باعث ایجاد پوششی غیر یکنواخت روی صورت می‌شود. یکی از مهمترین نقاط قوت پنکک‌ این است که با استفاده از آن، دیگر نیازی به استفاده از کانسیلر نخواهید داشت.

تنها با استفاده از پنکک تمام نواقص صورت پوشانده خواهد شد و چون برای زدن پنکک از ابر مرطوب استفاده کردید، پنکک به خوبی روی پوست می‌نشیند. برای آشنایی با کانسیلر و نحوه استفاده از آن مقاله ” ” را مطالعه نمایید.

استفاده از پنکک

با ملایمت ابر یا برس آرایشی را به پنکک بزنید و روی آن بکشید. در صورت تمایل به آرایش سبک ابر و یا برس را خیلی روی پنکک فشار ندهید. همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله ” ” را مطالعه نمایید.

پنکک زدن

حالا ابر یا برسی که به پنکک زدید به صورت چرخشی به صورتتان بزنید. قبل از اینکه دوباره ابر را در پنکک بزنید، صورتتان را به خوبی با پنکک روی ابر بپوشانید. هنگامیکه پنکک روی ابر تمام شد، دوباره آن را داخل پنکک بزنید. پنکک را روی کل صورت، گونه‌ها، بینی، پیشانی و حتی پلک‌ها بزنید. سعی کنید لایه نازکی از پنکک را به صورتتان بزنید تا به خوبی روی پوست بنشیند و خطوطی ایجاد نکند.

برای پوشش کمتر، ابر را سریع و به آرامی به صورتتان بزنید. هنگام استفاده از پنکک دقت کنید که خیلی زیاد یا خیلی کم از آن برندارید. اگر از رنگ پنککی استفاده می‌کنید که با رنگ صورتتان متفاوت است، به گردنتان هم پنکک بزنید.

بعضی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند که رنگ‌های خیلی روشن را برای پنکک زدن استفاده کنند که این کار باعث می‌شود رنگ چهره‌شان با بقیه قسمت‌های بدنشان خیلی تفاوت داشته باشد. برای گرفتن بهترین نتیجه از محصولاتی با کیفیت بالا استفاده کنید.

یکدست کردن آرایش

پس از اتمام کار مطمئن شوید که کل صورتتان را پنکک زدید و هیچ قسمتیجا نمانده است. هنگامیکه کل صورتتان را پنکک زدید، ابر آرایشی را به سمت تمیز آن برگردانید و شروع به یکدست کردن پوشش پنکک کنید. برای این کار ابر را خیلی به صورت فشار ندهید. فاصله بین چشم‌ها، و گوشه‌های بینی، دهان و چشم‌ها را فراموش نکنید.

کل صورت را به خوبی یکدست کنید. سپس بگذارید آرایشتان خشک شود و پنکک روی صورتتان بنشیند. اگر پوشش سبکی می‌خواهید یک پارچه یا دستمال کاغذی مرطوب را روی صورتتان بگذارید تا پودرهای اضافی را به خود جذب کند.

کانتور کردن

کانتور کردن روشی آرایشی است که در آن با استفاده از رنگ‌هایی روشن و تیره، بخش‌هایی از چهره را برجسته‌تر یا کوچکتر جلوه می‌دهیم. در ادامه نحوه صحیح پنکک زدن برای کانتور صورت را توضیح می‌دهیم. فرآیند کانتور کردن آرایش پنکک همانند آرایش با کرم پودر بیز است که از چند رنگ مختلف برای حالت دادن به چهره استفاده می‌کنیم.

شما برای کانتور کردن به سه رنگ پنکک نیاز دارید، رنگی که همیشه برای آرایش معمول چهره‌تان استفاده می‌کنید، یک پنکک رنگ روشن‌تر برای برجسته کردن و یک پنکک با رنگ تیره تر!! برای کانتور کردن پنککی با دو درجه تیره‌تر از رنگ پنکک معمولتان و برای هایلایت کردن پنککی دو درجه روشن‌ تر از رنگ پنکک معمولتان را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید نقاط قرمز و تیره صورتتان را بپوشانید از پنککی با ته رنگ سبز انتخاب کنید. بهتر است برای کانتور کردن از یک اسفنج نازک و مرطوب استفاده کنید. پس از اتمام کانتور کردن با استفاده از برس آرایشی تمام خطوط را محو و چهره‌تان را یکدست کنید. همچنینسعی کنید برای آرایش معمول خود، پنککی را انتخاب کنید که رنگ آن با رنگ پوست صورتتان هماهنگ است.

استفاده از تثبیت کننده

با استفاده از یک برس آرایشی یا اسفنج تمیز، لایه نازکی از پودر تثبیت کننده را روی پوشش پنکک صورتتان بزنید. بعد با استفاده از یک اسفنج، پودر اضافی را از روی صورتتان بردارید. درست است که شاید بعضی از بانوان ترجیح می‌دهند از پنکک برای آرایش روزانه‌شان استفاده کنند، اما بیشتر مناسب آرایش جشن‌ها، مهمانی‌ها و برای عکس گرفتن است؛چرا که پنکک پوشش سنگینی و یکدستی روی صورت ایجاد می‌کند که عیب و ایراد و لک‌های آن را می‌پوشاند.

پنکک از لوازم آرایش‌های ضد آب است. استفاده از پنکک برای آرایش روزمره مناسب نیست و اثرات خوبی برای پوست صورت هم ندارد. پنکک آرایشی مات و بادوام را ایجاد می‌کند.اما امروزه صنعت لوازم آرایشی بسیار تغییر کرده است و از پنکک کمتر استفاده می‌شود. خانم‌ها بیشتر ترجیح می‌دهند به جای استفاده از پنکک و آرایشی سنگین، چهره طبیعی و آرایش ملایمی داشته باشند.

 

دکمه بازگشت به بالا