اقتصادیمجله کسب و کار

رفع بوی بد فرش در قالیشویی

برای رفع بوی بد فرش راهکارهای خوبی داریم، این مطلب مفید را از دست ندهید. حتما بارها برای شما هم پیش آمده که فرش خانه تان را شسته اید ولی بوی بد بعد از شستنش کلافه تان کرده است بوی بد فرش در تمام محوطه میپیچد و همه خانه را بد بو میکند خودتان را جای خانم خانه داری بگذارید که تصمیم میگیرد فرشش را بشورد و بعد از آنهمه زحمت و هزینه وقتی فرش را پهن میکند بوی گند و نامطبوعش مشام همه را می آزارد اما علت این بوی بد چیست؟علت بوی بد فرش بعد از شستن این است ماندن مواد شستشو مثل پودر و شامپوی فرش در فرش .

مرحله خشک شدن فرش کامل انجام نشده است و نیاز بوده فرش مدت زمان بیشتری در فضای باز و آفتاب بماند تا خشک شود.

اما راه حل رفع بوی بد فرش چیست؟

سه راه حل قدیمی و سنتی برای رفع بوی بد فرش پیشنهاد میشود این راه حلها در اکثر موارد به خوبی جواب داده اند

پهن کردن فرش به مدت بیشتری در آفتاب تا کاملا خشک شود

در صورتی که باز هم بوی بد فرش وجود داشت ریختن و پاشیدن مقداری جوش شیرین روی آن و صبر کردن به مدت یک روز .بعد از یک روز ابتدا با جارو دستی روی فرش را بکشید سپس با جارو برقی .البته قالیشویی کرج می تواند راحت تر این بو را حذف کند.

در صورتی که بعد از استفاده از جوش شیرین هنوز بوی نامطبوع فرش وجود داشت مقداری گل تازه اسطوخودوس از عطاری خریداری کنید سپس این گلها را خرد کرده با جوش شیرین مخلوط کنید و روی فرش بپاشید و بیست و چهار ساعت صبر کنید بعد از بیست و چهار ساعت ابتدا جارو دستی بکشید بعد جارو برقی .گلهای زیبا و خوشبوی گیاه اسطوخودوس جاذب بسیار قوی بوهای بد هستند.

بوراکس :نوعی نمک قلیایی است که بوی خوشی دارد و میتواند بسیار کمک کننده باشد کمی از بوراکس را روی فرش بپاشید و نیم ساعت صبر کنید بعد از نیم ساعت اول با جارو دستی سپس با جارو برقی فرش را جارو کنید بوی بد رفع شده است

روش دیگر خلاص شدن از بوی بد فرش استفاده از روغن ضروری است این روغن بسیار فرار بوده و خیلی زود با اکسیژن هوا ترکیب میشود بیست قطره روغن ضروری را با یک نیم لیوان جوش شیرین به خوبی مخلوط کنید و همه جای فرش بپاشید و اجازه دهید از شب تا صبح روی فرش بماند . صبح روز بعد ابتدا با جارو دستی فرش را جارو بزنید سپس جارو برقی بکشید بوی گند فرش از بین میرود

استفاده از روغن اسانس :روغن اسانس را میتوانید از عطاری ها تهیه کنید روال کار به این صورت است که هفده قطره روغن اسانس را با نیم لیوان جوش شیرین به طور کامب مخلوط کنید و روی فرش بپاشید از شب تا صبح اجازه دهید بماند صبح روز بعد ابتدا با جارو دستی و سپس با جارو برقی روی فرش را کاملا و در چند مرحله جارو بکشید بوی بد از بین میرود. اگر از خدمات قالیشویی نوآوران که یک است استفاده کنید با روش های خاصی که این قالیشویی به کار میبرد، فرش ها پس از شسته شدن و تحویل به مشتری هیچ بوی بدی نمیدهد.

اما چند توصیه برای اینکه فرفرش به دلایل مختلفی همچون وجود نم و رطوبت، حیوانات خانگی، ریختن غذا و غیره ممکن است بوی بد و نامطبوعی بدهد برای رفع بوی بد فرش روش‌هایی وجود دارد که در این مقاله از وب سایت تهران “قالیشویی عابدینی”  به آنها می‌پردازیم.

دلایل ایجاد بوی بد فرش پس از شستشو

ممکن است بوی نامطبوع فرش به دلیل نامناسب انجام شدن شستشوی فرش باشد. اگر در مواد شوینده به خوبی از فرش پاک نشوند یا فرش به خوبی خشک نشده باشد وجود نم در فرش باعث ایجاد بوی بد و نامطبوع خواهد شد.

در کارخانه‌های قالیشویی فرش با فشار زیاد آب شسته می‌شود و کف حاصل از مواد شوینده کاملا از آن خارج می‌شود. سپس فرش در دستگاه خشک‌کن ویژه قرار داده می‌شود و به طور کامل آبگیری می‌شود. اگر در این مرحله فرش به خوبی خشک نشود و نم داخل آن باقی بماند پس از گسترده شدن در منزل بوی نامطبوع آن در فضا پخش می‌شود.

برای از بین بردن بوی نم که پس از شستن فرش یا به دلیل ریختن آب و مایعات روی فرش ایجاد شده است اگر برایتان مقدور است فرش را در محل تابش آفتاب پهن کنید تا کاملا خشک شود.

اما اگر فضای کافی را برای این کار ندارید پنجره‌ها را باز کنید و فرش را در معرض جریان هوا قرار دهید تا کاملا خشک شود و بوی نم از بین برود. قالیشویی عابدینی، بهترین قالیشویی و ارزان ترین قالیشویی تهران با داشتن دستگاه های مدرن و مجهز، شستشوی فرش را به صورت تخصصی انجام داده و با استفاده از دستگاه های خشک‌کن مانع از ایجاد بوی بد و نامطبوع در فرش‌های شما می‌شود.

معجزه جوش شیرین در رفع بوی بد فرش

جوش شیرین یکی از مواد در دسترس در هر خانه‌ای است که برای نظافت به کار می‌رود. جوش شیرین یکی از بهترین انتخاب‌ها برای از بین بردن بوی نامطبوع فرش است. مقداری جوش شیرین روی آن قسمت از فرش که بوی بدی می‌دهد بریزید و اجازه دهید چند ساعت روی فرش باقی بماند، سپس فرش را جارو بکشید.

بهتر است جوش شیرین یک شبانه‌روز روی فرش بماند و سپس پاک شود. پس از آن مقداری سرکه سفید را در یک لیوان آب بریزید و این محلول را روی قسمت مورد نظر از فرش اسپری کنید و با یک دستمال خشک نخی تمیز آن را خشک کنید. با این کار بوی نامطبوع فرش از بین خواهد رفت.

روش دیگر استفاده از جوش شیرین در از بین بردن بوی نامطبوع فرش

در روش دیگر می‌توانید جوش شیرین را با پودر گیاهان خوشبویی مثل اسطوخودوس، رز، صندل و یاسمین مخلوط کنید و این پودر را روی محل مورد نظر بریزید و اجازه دهید چند ساعت بر روی فرش باقی بماند، سپس با جارو برقی فرش را تمیز کنید. جوش شیرین موجب رفع بوی بد فرش می شود و گیاهان معطر باعث خوشبو شدن فرش خواهد شد.

با استفاده از بوراکس که نوعی نمک قلیایی است هم می‌توان بوی نامطبوع فرش را از بین برد. بوراکس به عنوان تمیزکننده خانگی در فروشگاه‌های بهداشتی در دسترس است و به راحتی می‌توان آن را تهیه کرد. مقداری از پودر بوراکس را روی محل مورد نظر بپاشید و اجازه دهید سی دقیقه روی فرش بماند سپس آن را با دقت جاروبرقی بکشید تا کاملا از روی فرش تمیز شود.

استفاده از روغن فرار برای از بین بردن بوی نامطبوع فرش

بعضی افراد از روغن‌های فرار برای از بین بردن بوی نامطبوع فرش استفاده می‌کنند. روغن‌های فرار خیلی زود خشک می‌شوند و از خود لکه‌ای به جای نمی‌گذارند. اگر دوست دارید فرش شما معطر شود می‌توانید روغن‌های فرار با عطر اسطوخودوس، رز، صندل، سدر، نعناع هندی و یاسمین را به کار ببرید. اگر عطر مرکباتی مثل لیمو و پرتقال را ترجیح می‌دهید روغن‌هایی با این رایحه خریداری کنید.

برای استفاده از روغن فرار حدود پانزده تا بیست قطره از آن را با مقداری جوش شیرین مخلوط کنید و سپس مخلوط به‌دست‌آمده را روی آن قسمتی از فرش که بوی بدی می‌دهد قرار دهید و چند ساعت صبر کنید تا بوی نامطبوع کاملا از بین برود. گاهی لازم است به مدت ۲۴ ساعت این مخلوط روی فرش بماند تا نتیجه بهتری حاصل شود. برای ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ثبت سفارش در وب سایت قالیشویی عابدینی، بهترین قالیشویی و ارزان ترین قالیشویی تهران با ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

فرشتان اصلا بوی بد نگیرد

به محض اینکه مایعات روی فرش میریزند آنرا خشک کنید ماندن نم در فرش سبب میشود فرش بوی بدی بگیرد

2:وقتی فرش را میشویید به اندازه کافی و نه خیلی زیاد از مواد شوینده مثل پودر و شامپو فرش استفاده کنید هنگام آب کشی نهایی هم دقت کنید که کفها به طور کامل از فرش شسته شوند ماندن کف در فرش یکی از علل بوی بد فرش بعد از شستن آنست

دکمه بازگشت به بالا