اقتصادیمجله کسب و کار

راهکارهای ناب برای موفقیت در دنیای رقابتی دراپ شیپینگ

همه ما در زندگی خود به دنبال پیشرفت و کسب درآمد هستیم. دوست داریم تا از راه های مختلف به موفقیت، شهرت و البته ثروت برسیم تا بتوانیم بهترین زندگی را برای خود و اطرافیان رقم بزنیم. ایده های پولسازِ بسیار زیادی در سال های اخیر به وجود آمده اند که هر کدام به یک کسب و کار بزرگ تبدیل شده است و صاحبان ایده را به ثروت بسیار زیاد رسانده است.

اینترنت نیز در سال های اخیر به عنوان بهترین بستر برای کسب و کار های اینترنتی مختلف شناخته می شود. بسیاری از افرادی که کمی آینده نگری دارند نیز به فکر این هستند که از ایده های مختلف برای ایجاد کسب و کار اینترنتی خودشان استفاده کنند. در ادامه این مقاله تلاش داریم تا چند ایده پولساز بی نظیر برای کسب و کارهای اینترنتی و ورکشاپ دراپ شیپینگ  را به شما معرفی کنیم و راه هایی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران به شما ارائه بدهیم. پس حتما تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

 مهم ترین عامل موفقیت کسب و کار های بزرگ

در این مطلب احتمالا کلمه ایده را به تعداد زیاد ببینید و بخوانید. این نشان دهنده اهمیت این کلمه و تاثیر آن در کسب و کار شماست. در تمام طول زندگی انسان ها در چند هزار سال اخیر همیشه ایده های نو بوده اند که باعث پیشرفت انسان شده اند. بسیاری از این ایده ها باعث پیشرفت بشر شده اند و معمولا صاحب ایده نیز به ثروت بسیاری رسیده است.

ایده همیشه در راه اندازی کسب و کار شما مهم ترین موضوع است و باید آن را با حساسیت بسیار زیادی انتخاب کنید. در واقع انتخاب کردن ایده مناسب برای کسب و کار شما، اولین و مهم ترین کاری است که باید انجام دهید.

چرا کسب و کار اینترنتی؟

گفتیم که در حال حاضر بسیاری از ایده ها و کسب و کارها به صورت اینترنتی ایجاد می شوند. اما به نظر شما چرا در دنیای امروز ۹۰ درصد کسب و کار های نو و جدید به صورت اینترنتی هستند؟

اینترنت یک دنیای بزرگ دیجیتالی است

که شما می توانید با هزینه های اندک و محدود و بدون نیاز به هزینه های اضافی کسب و کار های خاص خود را راه اندازی کنید. استفاده و خرید کردن  نیز در بستر اینترنت بسیار کار راحت تری است و کاربر ها نیز راحت هستند. میتوان one Million in Sales With Shopify in One Year را در همین بستر اینترنت داشت

به همین دلیل است که روزانه به تعداد کاربران و کسب و کار های اینترنتی افزوده می شود و ایده ها نیز بیشتر باعث به وجود آمدن کسب و کار های اینترنتی می شوند. در ادامه باچند  ایده ناب برای کسب و کار های اینترنتی آشنا می شویم.

۱: اپلیکیشن های کاربردی

از دسته مهم ترین ایده های پولساز که در دنیا طرفداران و سرمایه گذاران بسیار زیادی نیز دارد، ایده های عالی و کاربردی برای اپلیکیشن های گوشی های هوشمند است. بگذارید با یک مثال ساده برایتان توضیح دهم.

۱۳ سال پیش به دست دو برنامه نویس جوان طراحی شد. منظور استفاده از آن یک شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن عکس های شخصی بود. این ایده یک ایده نو بود و در حال حاضر اینستاگرام به مهم ترین برنامه در گوشی بسیاری از مردم جهان تبدیل شده.

یا حتی یک مثال ایرانی! یک نرم افزار اینترنتی ساده برای درخواست ماشین برای حمل و نقل در شهر می باشد. یک ایده ساده با ایده برداری از برنامه خارجی Uber. این ایده را می توانیم به راحتی یکی از بهترین ایده پولسازی در ایران و در سال دهه اخیر بدانیم. تنها ایده موفق تر است اسنپ در دهه اخیر ایران، فروشگاه اینترنتی بوده است که در بخش های بعد به طور کامل درباره آن صحبت می کنیم.

در کل شما می توانید به واسطه یک ایده شاهکار، نو و عالی و درست کردن یک اپلیکیشن کاربردی می توانید به ثروت و یک کسب و کار اینترنتی عالی برسید اما باید بدانید که به همین سادگی هم نیست و قطعاً در مسیر خود نیاز به پشتکار، تلاش و حتی شاید سرمایه برای رشد کسب و کار خود در برخی از ایده ها داشته باشید.

۲: سایت های مرجع رایگان در هر حوزه ای

آموزش از مهم ترین موضوعات در دنیای ماست که در دهه اخیر به صورت آنلاین فراگیر شده است و به واسطه شیوع بیماری کرونا، مقدار زیادی از آموزش ها به صورت اینترنتی انجام می گیرند. یکی از ایده های پولساز اینترنتی این است که شما مهارت هایی که دارید را در یک وب سایت ساده و به صورت رایگان یا دوره های پولی قرار دهید تا بقیه از آموزش های شما استفاده کنند.

این می تواند برای افرادی که اهل آموزش هستند یکی از بهترین ایده پولساز در منزل می باشد که شما را به ثروت میرساند. البته نه ثروت یک شبه! مراجع آموزشی رایگان در اینستاگرام و یوتیوب هم وجود دارند و می توان به این ایده به چشم یک ایده پولساز در اینستاگرام نیز فکر کرد.

۳: سایت های تخصصی در زمینه ورزش

یکی دیگر از ایده هایی ناب و پولساز در ایران که شما می توانید از آن بهره ببرید، ایجاد یک سایت تخصصی در حوزه های ورزشی است. ورزش یکی از مهم ترین فعالیت ها در زندگی ماست و بسیاری از افراد به ورزش های مختلف علاقه مند هستند. اگر بتوانید در زمینه خاصی از ورزش یک وبسایت راه اندازی کنید و اخبار، آموزش ها یا اطلاعات مربوط را در سایت خود بگذارید، می توانید از این ایده پولساز خانگی به راحتی برای رسیدن به ثروت استفاده کنید.

۴: فروش اینترنتی مواد غذایی خاص

فروش مواد غذایی مختلف نیز از کارهایی است که شما می توانید به عنوان یک کسب و کار اینترنتی در منزل به آن نگاه کنید. بسیاری از مواد غذایی خاص مثل مواد غذایی کتوژنیک یا مواد غذایی خاص دیگر هستند که خواهان بسیار زیادی دارند و شما می توانید با طراحی یک وبسایت و با ، فروش این محصولات را به صورت آنلاین انجام دهید و کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

۵: فعالیت و فروش در حوزه غذا

حوزه غذا و رستوران های آنلاین نیز یکی از بروز ترین و جدید ترین ایده هایی است که ایران و دنیا مورد استفاده قرار گرفته است و بسیاری از افراد کسب و کار خود را بر اساس فروش غذا به صورت اینترنتی ایجاد می کنند.

۶: تولید پادکست

پادکست یک فایل صوتی دیجیتالی است که در زمان آن شخصی موضوعی را توضیح می دهد. چندین سال است که پادکست ساز های ایرانی چنل های بسیار زیاد و مفیدی در مراجع مختلف تولید کرده اند و پادکست تولید می کنند. در حال حاضر تولید پادکست و کسب درآمد از این راه را می توان بهترین ایده پولساز خانگی نام نهاد. از مهم ترین مراجع پادکست نیز می توان به ، شنوتو، کست باکس و اشاره کرد.

۷: راه اندازی سایت های هواداری و طرفداری

اگر به دنبال یک ایده پولساز در اینستاگرام هستید و نمیدانید که باید از کجا شروع کنید و محتوا خاصی برای تولید ندارید، فن پیج زدن بهترین راه کسب و کار برای شماست. فن پیج ها، نوعی از پیج ها هستند که در طرفداری از شخص، تیم یا مجموعه خاصی تولید می شوند و در واقع سعی می کنید تا با جذب فالوورهای اصلی افراد محبوب و مشهور، یک بستری از افراد علاقه مند به آن افراد ایجاد کنید. این روز ها در اینستاگرام و اینترنت دنبال کننده های بسیار زیادی دارد.

۸: یک سایت نیچ بزنید.

یکی از انواع فروشگاه های اینترنتی که امکان موفقیت بالایی دارند، نیچ ها هستند. سایت های نیچ، سایت هایی هستند که محصولات خاصی را به فروش می رسانند و جز این محصولات محصول دیگری ندارند. برای مثال تصور کنید یک سایت فقط تیشرت های مردانه بفروشد. به این سایت یک نیچ مخصوص تیشرت مردانه گفته می شود. نیچ ها پتانسیل بالایی برای فروش دارند و اگر در سئو موفق باشند، به پیشرفت های بزرگی می رسند.

۹: یک سایت یا اپلیکیشن خدمات بزنید!

در چند ایده  پیش درباره اسنپ صحبت کردیم. اپلیکیشنی که خدمات مختلف در رابطه با حمل و نقل در شهر یا حتی بین شهر های مختلف را به شما ارائه می دهد. ایجاد سایت و برنامه برای ارائه خدمات مختلف اینشکلی که نیاز مردم می باشد نیز از دسته بهترین کسب و کار اینترنتی رایگان می باشد.

۱۰: گلخانه های خانگی!

بسیاری از بانوان و آقایان عاشق گل و گیاه هستند و قسمتی از منزل را به گل ها گلدون های خود اختصاص داده اند. کسب مهارت در این زمینه و فعالیت برای کسب درآمد از طریق فروش این گل ها نیز یک ایده پولساز در منزل است و فروش اینترنتی آنها یک کسب و کار اینترنتی در منزل رایگان می شود.

۱۱: یک فروشگاه اینترنتی بسازید!

کمی بالاتر درباره دیجی کالا گفتیم. دیجی کالا پس از سایت آپارات، مهم ترین و پر بازدید ترین سایت ایران است که شما امروزه می توانید هر محصولی را در این فروشگاه اینترنتی بزرگ خریداری فرمایید. یکی از ایده های پولساز اینترنتی در ایران نیز ایجاد یک فروشگاه اینترنتی در یک حوزه خاص و فروش محصولات است. این ایده در سال های اخیر طرفداران بسیار زیادی داشته است و افراد بسیاری به سراغ این کار می روند.

۱۲: سایت کاریابی راه اندازی کنید!

تا حالا نام سایت هایی مانند پونیشا، جابینجا یا سایت های دیگر به گوشتان خورده. این سایت ها، سایت های کاریابی هستند که در آن شما می توانید کار های فریلنس یا حتی شغل های تمام وقت پیدا کنید. شما می توانید با راه اندازی یک سایت کاریابی به درآمد برسید.

۱۳: سایت پخش ویدیو بسازید!

همه شما احتمالا را میشناسید. اما می دانستید که یوتیوب بعد از گوگل پربازدید ترین سایت جهان می باشد. نیز  نسخه ایرانی یوتیوب است که به عنوان پربازدید ترین سایت استریم و پخش ویدیو شناخته می شود. شما می توانید با پیاده سازی یک وبسایت عالی برای پخش ویدیو بسازید و با تبلیغات آن به درآمد دلاری در ایران  برسید.

 

دکمه بازگشت به بالا