مجله کسب و کار

خروج از نروژ در دوران کرونا

شرایط سفر به نروژ در دوران کرونا

بنابر اطلاعات منتشر شده در، نروژ تمام محدودیت‌های سفر به این کشور از جمله قرنطینه، ثبت‌نام دیجیتالی و ارائه نتیجه منفی آزمایش کووید-۱۹ برای تمامی مسافران را لغو کرده است. بر اساس قوانین جدید، مسافران دیگر نیازی به ثبت‌نام قبل از ورود و ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا نخواهند داشت.

شرایط سفر به آلمان در دوران کرونا

، از تاریخ ۱۱ ژوئن ۲۰۲۲ (۲۱ خرداد ۱۴۰۱) محدودیت‌های ورود مرتبط با کووید-۱۹ برای همه مسافران به‌طور موقت لغو شده است. از این پس همه مسافران صرف‌نظر از کشور مبدأ خود می‌توانند بدون هیچ‌گونه محدودیتی به آلمان سفر کنند.

همچنین از تاریخ ۱۱ ژوئن ۲۰۲۲ (۲۱ خرداد ۱۴۰۱) ورود به آلمان با هر هدفی (از جمله گردشگری و بازدید) برای همه مسافران مجاز خواهد بود؛ اما مسافران مقیم کشور چین برای سفر به آلمان باید دلیل قانع‌کننده‌ای ارائه دهند. شهروندان آلمانی ساکن چین از این قانون معاف‌اند.

به‌نقل از رسانه «I Am Expat»، از تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۲۲ (۹ مهر ۱۴۰۱) تا ۷ آوریل ۲۰۲۳ میلادی (۱۸ فروردین ۱۴۰۲)، مسافران الزامی به پوشیدن ماسک در هواپیما و فرودگاه‌های آلمان نخواهند داشت.

شرایط سفر به قبرس در دوران کرونا

مهاجرت به نروژ: به گزارش «»، دولت قبرس در تاریخ ۲۷ می ۲۰۲۲ (۶ خرداد ۱۴۰۱) اعلام کرده است که از تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۲۲ (۱۱ خرداد ۱۴۰۱) همه دستورالعمل‌های بهداشتی سفر به قبرس لغو شده و مسافران ورودی دیگر ، .

همچنین از تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۲۲ (۱۱ خرداد ۱۴۰۱)، شهروندان قبرس دیگر نیازی به استفاده از ماسک در مراکز سرپوشیده، به استثنای بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان و سایر امکانات پزشکی سرپوشیده، ندارند. برخی از منابع، استفاده از ماسک در مکان‌های سرپوشیده را برای گردشگران الزامی اعلام کرده‌اند.

شرایط سفر به جمهوری چک در دوران کرونا

براساس اطلاعات منتشر شده در وب‌سایت «»، از ۹ آوریل ۲۰۲۲ (۲۰ فروردین) تمام مسافران، صرف نظر از کشور مبدا، می‌توانند بدون محدودیت وارد این کشور شوند.

براساس اطلاعیه ، مسافران پس از ورود به این کشور، دیگر نیازی به ارائه مدارک مربوط به کووید-۱۹ ندارند. بنابراین، همه مسافران، حتی کسانی که واکسینه نشده یا به‌تازگی از این ویروس بهبود نیافته‌اند، نیز می‌توانند بدون رعایت قوانین اضافی وارد چک شوند.

همچنین جمهوری چک پیش از این، برخی از محدودیت‌های داخلی مربوط به همه‌گیری کرونا را نیز کاهش داده بود؛ از این رو مسافران و شهروندان این کشور دیگر نیازی به استفاده از ماسک ندارند. علاوه بر آن، الزام داشتن کارت معتبر واکسن کووید-۱۹ برای حضور در مکان‌ها و رویدادهای عمومی مختلف نیز لغو شده است.

شرایط سفر به سوئد در دوران کرونا

به‌گزارش ، از اول آپریل ۲۰۲۲ (۱۲ فروردین ۱۴۰۱)، سوئد ممنوعیت ورود مسافر از کشورهای غیراروپایی همچون ایران را لغو کرده است. بر این اساس مسافرانی که قصد سفر به سوئد دارند، دیگری نیازی به ارائه گواهی واکسیناسیون و آزمایش کرونا یا انجام آزمایش هنگام ورود به سوئد ندارند.

 براساس آخرین اطلاعیه در تاریخ ۲ آگوست ۲۰۲۲ (۱۱ مرداد ۱۴۰۱) و وب‌سایت «»، از اول آگوست ۲۰۲۲ (۱۰ مرداد ۱۴۰۱)، همه محدودیت‌های کرونایی سفر به فرانسه لغو شده و مسافران برای سفر به این کشور دیگر نیازی به ارائه هیچ گواهی یا دلیل قانع‌کننده ندارند.

شرایط سفر به ایتالیا در دوران کرونا

بر اساس اعلام از تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۲۲ (۱۱ خرداد ۱۴۰۱) همه قوانین و دستورالعمل‌های ورود به ایتالیا لغو شده است. طبق این بیانیه، همه مسافران ورودی ایتالیا صرف نظر از کشور مبدأ خود، دیگر نیازی به ارائه ، یا نخواهند داشت.

 شرایط سفر به گرجستان در دوران کرونا

بنابر اطلاعات منتشر شده در ، از ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲ (۲۵ خرداد ۱۴۰۱) همه محدودیت‌های کرونایی سفر به این کشور لغو شده و مسافرانی که به گرجستان سفر می کنند، دیگر موظف به ارائه گواهی واکسیناسیون یا نتیجه منفی تست PCR نیستند.

شرایط سفر به یونان در دوران کرونا 

به گزارش وب‌سایت «»  یونان از ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ (۲ می ۲۰۲۲ ) تمام محدودیت‌های کرونایی ورود مسافر به این کشور را لغو کرده و از این تاریخ کلیه مسافران از ارائه گواهی واکسیناسیون، بهبودی یا آزمایش در بدو ورود به یونان معاف‌اند. یونان همچنین از این تاریخ تمامی محدودیت‌های داخلی کرونا اعم از ارائه گواهی برای دسترسی به رستوران‌ها، مراکز خرید و … را لغو کرده است. مقامات یونانی تاکید کرده‌اند ممکن است محدودیت‌ها از ماه سپتامبر (شهریور) بار دیگر اعمال شوند.

همچنین بنابر  گردشگرانی که در زمان اقامت خود در یونان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شوند، دیگر نیازی به قرنطینه نخواهند داشت و افراد مبتلا در صورت استفاده از ماسک صورت می‌توانند به کشتی، هواپیما و سایر اشکال حمل‌ونقل عمومی دسترسی داشته باشند.

شرایط سفر به بریتانیا در دوران کرونا

براساس آخرین شرایط سفر منتشر شده در وب‌سایت دولتی «»، بریتانیا در حال حاضر تمام محدودیت‌های کرونایی سفر را لغو کرده است و مسافران اعم از واکسینه و غیر واکسینه، دیگر برای سفر به این کشور، نیازی به ارائه نتیجه منفی تست کرونا، گواهی واکسن و پر کردن فرم ردیابی مسافر ندارند.

شرایط سفر به آذربایجان در دوران کرونا

بر اساس اعلام ، از ۲۸ مارس ۲۰۲۳ میلادی (۸ فروردین ۱۴۰۲)، همه محدودیت‌های کرونایی سفر به آذربایجان لغو شده است و مسافران برای ورود به این کشور، دیگر نیازی به ارائه گواهی واکسن یا نتیجه منفی تست کرونا ندارند.

شرایط سفر به ترکیه در دوران کرونا

براساس آخرین شرایط سفر به ترکیه در وب‌سایت «»، ترکیه از اول ژوئن ۲۰۲۲ (۱۱ خرداد ۱۴۰۱) تمام محدودیت‌های کرونایی سفر به این کشور را لغو کرده است. بر این اساس مسافران برای سفر به ترکیه دیگر نیازی به ارائه گواهی واکسیناسیون یا نتیجه منفی تست کرونا ندارند.

بهترین شهر نروژ برای زندگی | تجربه زندگی در نروژ

شرایط سفر به اتریش در دوران کرونا

براساس اطلاعات منتشر شده در ، از ۱۶ می ۲۰۲۲ (۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) همه مسافران می‌توانند بدون نیاز به ارائه گواهی واکسیناسیون، تست PCR و یا بهبودی به این کشور سفر کنند.

شرایط سفر به بلغارستان در دوران کرونا

به‌گزارش «»، با اعلام ، این کشور از ۱ می ۲۰۲۲ (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱)، تمام محدودیت‌های کرونایی را برای همه مسافران لغو کرده است. بر این اساس مسافران برای سفر به بلغارستان دیگر نیازی به ارائه گواهی واکسیناسیون، بهبودی و آزمایش کرونا نخواهند داشت.

شرایط سفر به سوئیس در دوران کرونا

براساس آخرین شرایط سفر منتشر شده در ، سوئيس از ۲ می ۲۰۲۲ (۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱) تمام محدودیت‌های کرونایی را برای همه مسافران لغو کرده است. بر این اساس مسافران از همه کشورها از ۱۲ اردیبهشت می‌توانند بدون نیاز به داشتن گواهی واکسیناسیون یا بهبودی وارد این کشور شوند.

شرایط سفر به دانمارک در دوران کرونا

بر اساس اطلاعات منتشر شده در وب‌سایت «»، دانمارک تمام محدودیت‌های کرونایی سفر به این کشور را لغو کرده است. بر این اساس، مسافران برای سفر به این کشور، دیگر نیازی به ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا یا مدرک واکسیناسیون نخواهند داشت.

شرایط سفر به اسپانیا در دوران کرونا

براساس آخرین شرایط سفر به اسپانیا در ، از ۲۱ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی (۲۹ مهر ۱۴۰۱) اسپانیا تمام محدودیت‌های کرونایی سفر به این کشور را لغو کرده است. بر این اساس، مسافران برای سفر به اسپانیا، دیگر نیازی به ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا یا مدرک واکسیناسیون نخواهند داشت.

شرایط سفر به پرتغال در دوران کرونا

بر اساس آخرین به‌روزرسانی شرایط سفر به پرتغال در وب‌سایت «»، از اول جولای ۲۰۲۲ (۱۰ تیر ۱۴۰۱) پرتغال تمام محدودیت‌های کرونایی سفر به این کشور را لغو کرده است. بر این اساس، مسافران برای سفر به این کشور، دیگر نیازی به ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا یا مدرک واکسیناسیون نخواهند داشت.

مقامات پرتغالی خاطرنشان کرده‌اند با وجود حذف محدودیت‌های ورود مسافر، هنوز برخی از قوانین کلی مقابله با ویروس کرونا در این کشور به قوت خود باقی است و افراد هنگام استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی، تاکسی و سایر وسایل حمل‌ونقل ملزم به پوشیدن ماسک صورت هستند.

شرایط سفر به هلند در دوران کرونا

براساس آخرین شرایط سفر به هلند در ، از ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی (۲۶ شهریور ۱۴۰۱) هلند تمام محدودیت‌های کرونایی سفر به این کشور را برای همه مسافران لغو کرده است. بر این اساس، مسافران برای سفر به هلند، دیگر نیازی به ارائه نتیجه منفی تست کرونا یا گواهی واکسیناسیون ندارند.

شرایط سفر به روسیه در دوران کرونا

براساس آخرین شرایط سفر به روسیه در وب‌سایت «یاتا»، مسافران ایرانی در صورت ارائه گواهی نتیجه منفی تست PCR که حداکثر ۴۸ ساعت قبل از سفر انجام شده باشد، می‌توانند به روسیه سفر کنند. همچنین تمامی مسافران باید قبل از سفر فرم درخواست را تکمیل کرده و آن را در بدو ورود به روسیه ارائه دهند

دکمه بازگشت به بالا