مجله جامعهمجله کسب و کار

علت گرفتگی لوله های فاضلاب چیست؟

معمولا علت گرفتگی لوله فاضلاب به خاطر عواملی همچون افتادن اشیا در چاه، انداختن دستمال توالت، سفت شدن فضولات، نامناسب بودن لوله کشی های فاضلاب و… می باشد. در 90% مواقع مواد زائدی که از طریق ورودی، وارد لوله فاضلاب می شوند، باعث علت بالا آمدن آب از چاه آشپزخانه، دستشویی، حیاط و… هستند.

در این مقاله سعی داریم علت برگشت آب از لوله فاضلاب و زود پر شدن چاه فاضلاب و لوله توالت را بررسی کنیم. شما همچنین می توانید از مقاله بالا زدن چاه دستشویی نیز استفاده نمایید. برای دسترسی به این مقاله کافی است روی لوله بازکنی تجریش کلیک کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را در این باره بدست آورید.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت | علت گرفتگی لوله فاضلاب

8 علت گرفتگی لوله فاضلاب توالت، آشپزخانه و… ?

1. گرفتگی فاضلاب پس از تعمیر ساختمان

گاه بنایی یا تعمیر ساختمان در محدوده لوله های فاضلاب باعث می شود که نخاله های بنایی و تکه های خورد شده سیمان و… به درون چاه افتاده و علت گرفتگی لوله فاضلاب و در نهایت بسته شدن چاه شوند.  یادتان باشد قبل از شروع عملیات تعمیر و بنایی در ساختمان، چاه فاضلاب را با در پوش ببندید تا دیگر دچار گرفتگی لوله با سیمان نشوید.

در صورتی که در هنگام بازسازی ساختمان متوجه شدید که لوله فاضلاب ساختمان دچار گرفتگی با سیمان شده است می توانید به مقاله در سایت لوله بازکنی مراجعه کرده و اقدامات لازم در این خصوص را بر اساس دستورالعمل های آموزش داده شده انجام دهید.

2. انداختن دستمال توالت علت برگشت آب از لوله فاضلاب

افراد بسیاری بعد از استفاده از سرویس بهداشتی از دستمال توالت استفاده می کنند و در بعضی موارد این دستمال ها در چاه می اندازند. همین مسئله پس از مدتی باعث جمع شدن دستمال توالت در چاه شده و باعث علت گرفتگی لوله فاضلاب توالت می شود. در این حالت پس از تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب باید از اسید لوله بازکنی یا فنر چاه بازکن جهت رفع این مشکل استفاه کنید. البته اگر این دستمال ها در ابتدای لوله جمع شده باشد با یک چوب قابل باز شدن است.

بی توجهی به این امر در مرور زمان گرفتگی توالت با دستمال کاغذی را به شدت سخت می کند که رفع آن زمان زیادی می برد. برای حل این مشکل هم باید از یک لوله بازکن ماهر کمک بگیرید.  در شرق تهران متخصصین لوله بازکنی 24 ساعته و شبانه روزی آماده کمک به شما می باشند. در لوله بازکنی امکان تماس مستقیم با لوله بازکن شرق تهران فراهم است. کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید و با نزدیکترین متخصصین لوله بازکنی شرق تهران برای حل این مشکل تماس بگیرید.

3. دلیل گرفتگی لوله فاضلاب به علت افتادن اشیاء در چاه

گاهی ممکن است وسایلی که در جیبمان داریم از قبیل کیف، موبایل و… در چاه بیفتند. این مسئله پس از گیر کردن فضولات به آن، خود باعث گرفتگی شدید لوله فاضلاب می شود.

بهترین راه این است که قبل از ورود به توالت وسایل یا اشیا اضافی را از خود جدا کنیم. موبایل را حتما در جیب پیراهن یا کاپشن خود گذاشته یا اصلا به داخل توالت نبریم؛ چرا که گاه علت گرفتگی لوله فاضلاب و یا علت برگشت آب از لوله فاضلاب توالت را تنها با تخریب توالت و باز کردن چاه فاضلاب می توان برطرف کرد.

اگر دچار این مشکل در منزل یا ساختمان خود شدید می توانید روی خدمات چاه بازکنی و خدمات لوله بازکنی در شرق تهران و مناطق دیگر تهران در لوله بازکنی حساب باز کنید.

4. برگشت آب از لوله فاضلاب در اثر تجمع و سفت شدن فضولات

استفاده نکردن متناوب و همیشگی از فلاش تانک یا نریختن آب در چاه فاضلاب باعث می شود به مرور فضولات ته نشین شوند و در اثر زمان سفت شده و خود به علت گرفتگی لوله فاضلاب و یا علت برگشت آب از لوله فاضلاب توالت تبدیل شوند. راه پیشگیری از این مشکل هم استفاده از فلاش تانک پس از شستشو می باشد.

در صورت بروز این نوع از علائم گرفتگی لوله فاضلاب، راهکار رفع آن، ریختن اسید لوله باز کنی در چاه و سپس ریختن مقادیر زیادی آب به درون آن است تا اسید کار خود را بکند.

برای این منظور می توانید از فروشگاه های ابزار فروشی اسید لوله بازکنی را تهیه کنید. منتها قبل از خرید برای فروشنده شرح دهید که اسید را برای چه کاری می خواهید، تا با تهیه اسید لوله بازکنی مناسب بتوانید به رفع گرفتگی لوله فاضلاب بپردازید.

مراقب باشید در هنگام استفاده از اسید لوله بازکنی نهایت دقت را به خرج دهید؛ چرا که ریختن یا پاشیدن قطرات اسید روی پوست شما باعث بروز فاجعه ای جبران ناپذیر می شود. اگر در این کار مهارت لازم را ندارید می توانید از فنی کارانی که در این زمینه تخصص دارند در سایت لوله بازکنی کمک بگیرید.

5. علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه با چربی و روغن

روزانه ظرف های بسیاری در سینک ظرفشویی شسته می شوند و این امر به این معنا است که روغن و چربی بسیاری وارد لوله فاضلاب می شود. از آنجایی که چربی حالت چسبندگی دارد و به لوله فاضلاب می چسبد، تکرار این امر باعث انباشته شدن چربی ها می شود.

در این حین وقتی آشغالی وارد لوله فاضلاب می شود به این چربی ها می چسبد و باعث علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه و برگشت آب از لوله فاضلاب می شود.

6. نفوذ ریشه درخت در چاه توالت و حل آن با لوله بازکن ونک

گاهی لوله فاضلاب که در زیر حیاط منزل یا ساختمان واقع شده است در اثر رخنه کردن ریشه درخت در چاه، مسدود می شود.
در این حالت به هیچ وجه استفاه از اسید یا پمپ لوله باز کن، گرفتگی لوله فاضلاب را دوا نمی کند. در این هنگام بایست از فنرهای مخصوص و قوی به همراه سر فنر استفاده کرد، که معمولا این کار را لوله بازکن های ماهر و کاربلد سایت لوله بازکنی به سادگی انجام می دهند.

توجه داشته باشید که متخصصین لوله بازکنی در ونک سایت لوله بازکنی فقط در این محدوده خدمات رفع گرفتگی لوله فاضلاب را ارائه می دهند. اما اگر در محدوده های دیگری از تهران ساکن هستید نگران نباشید! کافیه نام منطقه خود را در کادر ابتدای صفحه وارد کنید.

نفوذ ریشه درخت در لوله فاضلاب که خود علت گرفتگی لوله فاضلاب است را گاها هنگام تراشیدن چاه فاضلاب از بین می برند. شاید برطرف کردن این کار، آسان به نظر نرسد اما چاه بازکن ونک آن را انجام می دهد. بنابراین اگر ساکن ونک هستید حتما جهت رفع نفوذ ریشه درخت با چاه بازکنی ونک در لوله بازکنی تماس بگیرید.

7. لوله کشی معیوب و ناقص از دلایل گرفتگی لوله فاضلاب

لوله کشی فاضلاب گاهی با لوله های غیراستاندارد طراحی می شود. همچنین بعضی مواقع لوله های انتخاب شده برای کارکردی که دارند مناسب نمی باشند؛ به عنوان مثال لوله های توالت عمومی باید قطورتر باشند.

عدم رعایت این موارد خود علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه، توالت و… خواهد شد که در صورت بروز آن می بایست لوله کشی فاضلاب ساختمان تغییر کند.

نکته!!! گاها پیش آمده که لوله فاضلاب ناقص نصب شده و در جایی در زیر خاک نشتی پیدا کرده است؛ همین امر موجب شده که ریشه درختان به سمت لوله کشیده شده و در نهایت ریشه درخت در لوله فاضلاب نفوذ کند که خود علت گرفتگی چاه توالت می باشد.
در این صورت باز هم باید از فنر چاه باز کن، دستگاه لوله بازکن برقی، پمپ تراکم هوا و… استفاده کرد و اگر این مسئله بیش از حد حاد باشد حتما باید محل نقوذ ریشه درخت در چاه توالت را شناسایی کرد و آن قسمت لوله را تعویض نمود.

8. گرفتگی لوله فاضلاب به علت تجمع موها و پرزهای فرش

معمولا علت گرفتگی چاه فاضلاب یا لوله فاضلاب تجمع موها و پرزهای فرش است. بسیاری از افراد در حمام یا بعد از شانه کردن موها و جارو کشیدن محیط پرزها و موها را در چاه یا لوله فاضلاب می اندازند. به مرور تجمع این موارد باعث گرفتگی شدید لوله می شود.

برای رفع آن نمی توان به تنهایی اقدام کرد، بلکه باید از یک لوله بازکن ماهر کمک گرفت که با استفاده از تجهیزات پیشرفته خود بتواند به طور تضمینی این مشکل را حل کند.

شما می توانید در لوله بازکنی برای ، ماهرترین و قابل اعتماد ترین افراد را در کمتر از چند دقیقه پیدا کنید. همچنین شما می توانید به طور مستقیم با این افراد تماس بگیرید و درخواست خود را با آنها ثبت کنید.

جمع بندی

تمامی علت گرفتگی لوله فاضلاب، راهکار مناسب با خود را دارند. ولی نکته اصلی این است که می توانیم با رعایت نکاتی ساده از بروز این علتها جلوگیری کنیم.

روشن است که هزینه های نگه داری، بسیار کمتر از هزینه های لوله بازکنی می باشد. با توجه به این موضوع زمانی که دچار مشکلات فاضلابی می شوید هرگز نگران نشده و با مطالعه مقالات مختلف سایت لوله بازکنی پاسخ به سوالات خود در خصوص گرفتگی لوله فاضلاب دستشویی، حمام، سینک ظرفشویی و… را دریافت نمایید.

همچنین لوله بازکن های سایت لوله بازکنی در مناطق مختلف تهران، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند که با جستجوی نام مناطق این شهر در کادر ابتدای صفحه می توانید به شماره تلفن آنها دسترسی داشته باشید.

پرسشهای پر تکرار کاربران در خصوص علت گرفتگی لوله فاضلاب

علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه چیست؟

✅ از رایج ترین دلایل گرفتی لوله فاضلاب آشپزخانه تجمع چربی ها خوراکی و ریختن مواد غذایی و پسماندها در چاه می باشد.

گرفتگی فاضلاب دستشویی با دستمال توالت را چگونه رفع کنیم؟

✅ در این حالت باید از اسید لوله بازکنی یا فنر چاه بازکن برای رفع آن استفاه کنید. البته اگر این دستمال ها در ابتدای لوله جمع شده باشد با یک چوب قابل باز شدن است.

چگونه لوله بازکن ماهر و قابل اعتماد برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت، آشپزخانه و… پیدا کنیم؟

✅ سایت لوله بازکنی لوله بازکنی به عنوان معتبرترین لوله بازکن در تهران می باشد که ماهرترین لوله بازکن ها را در اختیار دارد. بنابراین در صورت گرفتگی لوله فاضلاب خود می توانید به لوله بازکنی مراجعه کرده و با لوله بازکن های ما تماس بگیرید.

برگرفته شده از: لوله بازکنی ارزان

رعنا نصیری

رعنا نصیری نویسنده فعال در حوزه خدمات و تعمیرات لوازم خانگی و تکنولوژی های روز تعمیراتی
دکمه بازگشت به بالا