مجله جامعهمجله کسب و کار

علت بالا زدن چاه فاضلاب و گرفتگی لوله ها چیست؟

علت بالا آمدن چاه دستشویی چیست؟

به نقل از متخصصان لوله بازکنی غرب تهران؛ برای مقابله با بالا آمدن چاه دستشویی یا بالا زدن چاه فاضلاب شما باید دو نکته را در نظر بگیرید:

  1. اینکه علت بالا زدن چاه فاضلاب در هر دو توالت ایرانی و فرنگی یکی می باشد؛ پس لازم نیست که برای هر کدام دنبال یک مطلب خاص باشید؛ خواندن این مقاله برای آشنایی با علت بالا آمدن چاه دستشویی در هر دو نوع توالت شما را کمک می‌کند.
  2. برای اینکه راه های برطرف کردن بالا آمدن چاه دستشویی را بشناسید در قدم اول باید با علت آن آشنا شده و بعد برای هر کدام از گرفتگی ها از راه حل مناسب خودش استفاده نمایید.

درصورتی که در منزلتان گرفتگی لوله فاضلاب و نیاز به تعمیر شیر اهرمی پیش آمد ساده ترین راه کار مراجعه به سایت مجموعه خدمات تاسیسات غرب تهران است. لوله بازکنی مجموعه خدمات تاسیسات غرب تهران بهترین لوله بازکن ها را در سراسر تهران به شما معرفی می کند، کافی است نام منطقه سکونت خود را در سایت لوله بازکنی مجموعه خدمات تاسیسات غرب تهران جستجو کرده و تنها با یک تماس از خدمات لوله بازکن ارزان مجموعه خدمات تاسیسات غرب تهران استفاده نمایید.

لوله بازکنی پونک | لوله بازکنی تهران

1_ گرفتگی سیفون علت شایع بالا زدن چاه دستشویی

از علت بالا آمدن چاه دستشویی، می توان به گرفتگی سیفون اشاره کرد. گرفتگی سیفون به این صورت است که در هنگام استفاده از توالت یا سرویس بهداشتی اگر افراد از فلاش تانک یا آفتابه استفاده نکنند، بعد از مدتی فضولات و… روی هم جمع شده، در درون قسمت آبگیر سیفون ته نشین می‌شوند. در ادامه مقداری از آن در ته سیفون رسوب کرده و پس از فشرده شدن به مرور زمان، باعث گرفتگی سیفون و بالا آمدن چاه دستشویی می شوند.

بعد از پر شدن ظرفیت سیفون، دیگر راه عبور به داخل لوله و چاه فاضلاب بسته خواهد شد، در نتیجه باعث بالا زدن چاه دستشویی می شود. به طور کلی لوله و چاه فاضلاب به دلایل مختلف بسیاری دچار گرفتگی می شود که در اینجا به طور اختصاصی به علت بالا آمدن چاه دستشویی پرداخته شده است. اما شما می تونید در مقاله جامع علت گرفتگی لوله فاضلاب با سایر دلایل گرفتگی فاضلاب آشنا شوید و برای آن راه حل هایی پیدا کنید. با کلیک روی لینک می توانید به راحتی به این مطلب دسترسی داشته باشید.

2_ گرفتگی لوله فاضلاب اصلی ترین علت بالا آمدن چاه دستشویی و رفع آن با چاه بازکن دروس

معمولا پیش می آید حتی افرادی که در نگهداری و استفاده از سرویس بهداشتی کاملا مراقبت می‌کنند و سیفون فاضلاب پر نمی‌شود، باز هم دچار بالا زدن چاه دستشویی می شوند. این بالا زدن چاه می‌تواند به علت وجود مشکل در لوله اصلی فاضلاب باشد. این مشکل بیشتر در آپارتمان ها و منازل چند واحده ای پیش می‌آید که لوله اصلی فاضلاب آنها گرفته و یا به آن فشار آمده باشد. حال اگر لوله اصلی فاضلاب گرفته باشد نشانه این است که باید در دیگر منازل آپارتمان هم با بالا آمدن چاه دستشویی مواجه شده باشیم؛ ولی اگر این مشکل فقط در منزل شما رخ داده پس حتما لوله منزل شما بعد از سیفون تا قبل از وصل شدن به لوله اصلی فاضلاب گرفته است.

3_ پر شدن چاه فاضلاب دستشویی

معمولا وقتی افراد به علائم پر شدن چاه فاضلاب دستشویی اهمیت نمی‌دهند و در زمان معین برای برطرف کردن آن اقدامی نمی کنند دست آخر می‌تواند همین پر شدن چاه فاضلاب باعث علت بالا آمدن چاه دستشویی باشد. در این مواقع باید با تخلیه چاه مطمئن تماس بگیرید، توجه کنید که اگر علت بالا زدن چاه فاضلاب، پر شدن چاه فاضلاب باشد، در این صورت قبل از بالا آمدن چاه دستشویی معمولا اول کفشور ها و لوله های فاضلاب که نزدیک چاه هستند بالا می زنند و دچار گرفتگی می‌شوند که این خود یکی از علامت های پر شدن چاه فاضلاب است.

4_ شیب کم لوله علت بالا آمدن چاه دستشویی

تنظیم درست شیب لوله فاضلاب باعث می شود، فضولات، آب و آشغال ها به راحتی وارد چاه فاضلاب شود و مسیر خود را ادامه دهند. اما اگر این شیب به درستی تنظیم نشود گرفتگی ایجاد می کند که در نهایت باعث علت بالا آمدن فاضلاب می شود و همه آشغال ها برگردانده می شود.

راه های جلوگیری از علت بالا آمدن چاه دستشویی

همانطور که گفته شد از اصلی ترین علت بالا آمدن چاه دستشویی، گرفتگی لوله فاضلاب است. اما برای باز شدن چاه دستشویی چه باید کرد؟ ما چند راه حل برای بر طرف کردن علت بالا زدن چاه فاضلاب برای شما بیان می کنیم. برای برطرف کردن بالا آمدن چاه دستشویی قبل از اینکه خودتان دست به کار شوید به مقاله فنر زنی چاه توالت ایرانی مراجعه کرده و بعد از کسب اطلاعات کافی نسبت به برطرف کردن بالا زدگی چاه دستشویی اقدام کنید.

1_ استفاده از آب داغ و مواد شوینده

در مواقعی که علت بالا آمدن چاه دستشویی منزل به دلیل پر شدن سیفون و یا گرفتگی لوله باشد، شما می‌توانید با مقداری آب گرم و هم چنین مقداری مواد شوینده مثل تاید و یا مایع دستشویی و چند بار استفاده از فلاش تانک علت بالا آمدن چاه فاضلاب که همان پر شدن سیفون است را به سادگی برطرف کنید. آب داغ و مواد شوینده جهت رفع گرفتگی توالتدر هنگام بالا زدن چاه دستشویی با مقداری آب گرم و مواد شوینده، به راحتی میتوانید چاه را باز کنید.

2_ استفاده از فنر لوله بازکنی شهرک غرب

یکی از راه هایی که در اکثر مواقع گرفتگی را رفع می‌کند استفاده از فنر لوله بازکنی و چاه بازکنی می باشد. خودتان در ابتدا می‌توانید با استفاده از فنر دستی و با راه کارهای خانگی، بالا آمدن چاه دستشویی را برطرف نمایید.

جمع بندی

در هر صورت توجه کنید که برای برطرف کردن این مشکل اول باید علت بالا آمدن چاه دستشویی را شناسایی و بعد از آن اقدام مناسب با آن را انجام دهید؛ چرا که ممکن است به طور مثال علت بالا زدن چاه فاضلاب دستشویی مثل رشد ریشه درختان در داخل چاه و دهانه لوله حتما نیاز داشته باشد به اینکه سر چاه برداشته شود و یا متخصص لوله بازکنی آن را برطرف کند.

نکته! بیماری یبوست خود می تواند علت بالا آمدن آب فاضلاب باشد. بله درست متوجه شدید در خیلی از اوقات مخصوصا در توالت های فرنگی خود گرفتگی به واسطه مدفوع می تواند یکی از عوامل جدی گرفتگی باشد. در این صورت می توانید با استفاده از کمی آب داغ و مواد شونده ویک فنر لوله بازکنی این علت بالا آمدن چاه دستشویی را برطرف کنید.

سوالات متداول در خصوص علت گرفتن چاه توالت

بالا آمدن چاه دستشویی چه دلایلی می تواند داشته باشد؟

✅ دلایلی مثل خوب کار نکردن و پر شدن سیفون و فلاش تانک یا پر شدن چاه فاضلاب دستشویی اصلی، بسته شدن کاسه توالت و… میباشد.

برای برطرف کردن تضمینی مشکل بالا زدن چاه توالت های ایرانی و فرنگی چه باید بکنیم؟

✅ بهترین راه حل در این مواقع تماس با خدمات لوله بازکنی حرفه ای، مطمئن و ارزان مجموعه خدمات تاسیسات غرب تهران می باشد. تمامی افراد ما دارای تخصص و مهارت لازم در زمینه لوله بازکنی می باشند. این افراد آموزش های لازم برای کار با دستگاه های مختلف را دیده اند و از تجهیزات پیشرفته برای برطرف کردن مشکلات لوله ها و چاه های فاضلاب استفاده می کنند.

با توجه به وضعیت کنونی بیماری کرونا، آیا می توان با اطمینان درخواست خدمات لوله بازکنی داد؟

✅ اولویت ما جلب رضایت مشتریان با ارائه بهترین و باکیفیت ترین خدمات است؛ لذا تمامی لوله بازکن های ما ملزم به رعایت کامل نکات ایمنی و بهداشتی هستند. استفاده از ماسک، دستکش یکبار مصرف، مواد ضد عفونی کننده جزو اصلی ترین قوانین کار ماست.

منبع:

thisoldhouse

دکمه بازگشت به بالا