بهترین مارک روغن ارگان خارجی

روغن آرگان از مغزهایی که روی درختان آرگان بومی مراکش رشد می‌کنند، تهیه می‌شود. بیشتر اوقات به‌عنوان روغن خالص فروخته می‌شود که می‌تواند مستقیماً به‌صورت موضعی (مستقیماً روی پوست) استفاده شود یا به‌منظور تأمین چندین مزیت برای سلامتی مصرف شود.

این دارو به شکل کپسول مکمل است که از طریق دهان مصرف می‌شود. همچنین معمولاً با تعدادی از محصولات آرایشی مانند شامپو، صابون و نرم‌کننده‌ها مخلوط می‌شود. بهترین روغن آرگان به طور سنتی به‌صورت موضعی و خوراکی برای بهبود سلامت پوست، مو و ناخن استفاده می‌شود.این شامل تعدادی از خواص مفید و ویتامین‌های مختلف است که ترکیبی قدرتمند برای افزایش سلامت پوست ایجاد می‌کند.

فواید استفاده از بهترین روغن آرگان

 • از آسیب‌های ناشی از نور خورشید محافظت می‌کند

زنان مراکشی مدت‌هاست که از روغن آرگان برای محافظت از پوست خود در برابر آسیب‌های ناشی از آفتاب استفاده می‌کنند، در مطالعات نشان‌داده‌شده که فعالیت آنتی‌اکسیدانی موجود در روغن آرگان به محافظت از پوست در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد ناشی از خورشید کمک می‌کند.

این مانع از سوختگی و افزایش رنگ‌دانه در نتیجه می‌شود. در درازمدت، این ممکن است حتی از بروز سرطان پوست، از جمله ملانوم جلوگیری کند. همچنین می‌توانید از مکمل‌های روغن آرگان به‌صورت خوراکی استفاده کنید یا روغن را به‌صورت موضعی برای پوست خود استفاده کنید.

بهترین روغن آرگان شاید بیشتر به‌ عنوان مرطوب‌کننده استفاده شود. به همین دلیل است که اغلب در لوسیون‌ها، صابون‌ها و نرم‌کننده‌های مو یافت می‌شود. می‌توان آن را به‌صورت موضعی یا خوراکی با مکمل‌های روزانه برای اثر مرطوب‌کننده استفاده کرد. این عمدتاً به دلیل وجود ویتامین E فراوان است که یک آنتی‌اکسیدان محلول در چربی است و می‌تواند به بهبود احتباس آب در پوست کمک کند.

The best foreign organic oil brand

 • تعدادی از بیماری‌های پوستی را درمان می‌کند

بهترین روغن آرگان‌ها دارای تعداد زیادی از خواص درمانی از جمله خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی است. هر دو به کاهش علائم بیماری‌های التهابی مختلف پوستی مانند پسوریازیس و روزاسه کمک می‌کنند برای دستیابی به بهترین نتیجه ،  از بهترین روغن آرگان خالص را مستقیماً بر روی تکه های پوست مبتلا به پسوریازیس بمالید. رزاسه ممکن است با مصرف مکمل های خوراکی بهتر درمان شود.

آکنه هورمونی اغلب در نتیجه چربی اضافی ناشی از هورمون‌ها ایجاد می‌شود. بهترین روغن آرگان ها دارای اثرات ضد چربی هستند که می‌تواند میزان چربی پوست را به طور مؤثر تنظیم کند. این می‌تواند به درمان انواع مختلف آکنه کمک کند و چهره صاف‌تر و آرام‌تری را ایجاد کند. بهترین روغن آرگان یا کرم‌های حاوی بهترین برند روغن آرگان را مستقیماً حداقل دو بار در روز به پوست خود بمالید. بعد از چهار هفته باید نتایج را مشاهده کنید.

 • عفونت های پوستی را التیام می بخشد

یکی از کاربردهای سنتی بهترین روغن آرگان ها درمان عفونت‌های پوستی است. روغن آرگان دارای خواص ضدباکتریایی و ضدقارچی است. این به آن این توانایی را می‌دهد که به درمان و جلوگیری از عفونت‌های باکتریایی و قارچی پوست کمک کند. روغن آرگان را حداقل دو بار در روز به‌صورت موضعی به منطقه آسیب‌دیده بمالید.

 • بهبود زخم را بهبود می‌بخشد

آنتی‌اکسیدان‌ها به‌وضوح یک نیروی قوی هستند. از ترکیب قوی آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین E موجود در  بهترین برندروغن آرگان می توان استفاده کرداین روغن کمک می کند تا زخم ها و بریدگی ها سریعتر التیام یابد همچنین شما می توانید مکمل های روغن آرگان را به طور منظم مصرف کنید تا این مزیت را در سراسر بدن خود تجربه کنید.

 • درماتیت آتوپیک را تسکین می‌دهد

درماتیت آتوپیک یک بیماری شایع پوستی است که علائمی مانند خارش و قرمزی پوست دارد. تحقیقات نشان داده است که استفاده از روغن آرگان به‌صورت موضعی در منطقه آسیب‌دیده می‌تواند به درمان علائم کمک کند. ویتامین E و خواص التهابی طبیعی موجود دربهترین روغن آرگان ها می‌توانند منجر به این اثر آرامش‌بخش شوند. در یک مطالعه با منبع معتبر درمان بیماران مبتلا به درماتیت با دارونما یا ویتامین E خوراکی ، که به‌وفور در روغن آرگان وجود دارد، انجام شد. محققان دریافتند شرکت‌کنندگانی که ویتامین E دریافت کردند ، علائم قابل‌توجهی را کاهش دادند.

بهترین روغن آرگان ها از دیرباز به عنوان یک درمان ضد پیری استفاده می شدن. اگرچه فقط با شواهد حدیثی تأیید شد، مطالعه اخیر با شرکت‌کنندگان در دوران یائسگی با منبع معتبر توانست این ادعا را تأیید کند. محققان دریافتند که ترکیب روغن آرگان خوراکی و آرایشی منجر به افزایش قابل‌توجه الاستیسیته پوست می‌شود. این یک درمان مؤثر ضد پیری را ارائه داد. با استفاده از بهترین روغن آرگان ها به طور مستقیم بر روی پوست، استفاده منظم از مکمل های خوراکی یا هر دو ، می توانید این مزایا را بدست آورید.

برخی از ما به طور طبیعی پوست چرب‌تری نسبت به دیگران داریم. کسانی که اغلب این کار را می‌کنند تا از درخشندگی روغنی که ممکن است ایجاد شود خلاص شوند. به لطف کاهش‌دهنده چربی روغن آرگان، می‌تواند به کاهش کل چربی و کاهش چربی پوست کمک کند.  در یک مطالعه محققان دریافتند که استفاده روزانه دوبار از کرم که حاوی بهترین روغن آرگان بود ، فعالیت چربی چشمگیر را در عرض چهار هفته کاهش می دهد.

 • از بروز علائم کشش جلوگیری کرده و آنها را کاهش می‌دهد

علائم کشش به‌ویژه در دوران بارداری شایع است، اما هرکسی می‌تواند آنها را تجربه کند. مطالعات نشان می‌دهد که کرم‌های روغنی حاوی بهترین روغن آرگان خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌بخشد. این به جلوگیری و درمان علائم کشش زودهنگام کمک می‌کند. حداقل دو بار در روز روغن آرگان را مستقیماً روی ناحیه آسیب‌دیده بمالید. این کار را به‌محض مشکوک شدن به مشاهده یا شروع به مشاهده علائم کششی برای بهترین نتایج انجام دهید.

عوارض جانبی و خطرات

به‌طورکلی استفاده از بهترین روغن آرگان ها برای اکثر افراد بی‌خطر است. بااین‌حال، برخی از افراد ممکن است در اثر استفاده از آن عوارض جانبی جزئی را تجربه کنند. در صورت استفاده موضعی، روغن آرگان ممکن است باعث تحریک پوست شود. این می‌تواند باعث ایجاد آکنه شود. این ممکن است واکنش رایج‌تری برای کسانی باشد که به مغز درخت حساسیت دارند. اگرچه روغن آرگان از میوه سنگی می‌آید، اما ممکن است کسانی که چنین حساسیت‌هایی دارند را تشدید کند.

برای جلوگیری از این امر، باید روغن آرگان را روی یک قسمت کوچک و به‌راحتی پنهان از پوست آزمایش کنید تا مطمئن شوید که باعث تحریک پوست شما نمی‌شود. در صورت خوراکی ، بهترین روغن آرگان ها هم ممکن است باعث ناراحتی های گوارشی از جمله تهوع ، گاز یا اسهال شود . همچنین ممکن است باعث از دست دادن اشتها یا نفخ شود و برخی از افراد ممکن است واکنش های پوستی مانند جوش های آکنه را تجربه کنند.

در موارد بسیار نادر ، افراد ممکن است عوارض جانبی شدیدتری برای مکمل خوراکی روغن آرگان تجربه کنند. اینها شامل گیجی ، مشکل در خواب ، ضعف عمومی ، هیجان بیش از حد ، افسردگی و آشفتگی است. در صورت مشاهده هر یک از این علائم ، فوراً مصرف روغن آرگان را متوقف کنید.

خواص مفید روغن آرگان

روغن آرگان به طور طبیعی سرشار از ترکیبات زیر است:

 • توکوفرول (ویتامین  Eآنتی اکسیدان های طبیعی)
 • اسیدهای چرب (در درجه اول اسید لینولئیک امگا 6 و اسید اولئیک)
 • ملاتونین و استرول های گیاهی – آنتی‌اکسیدان‌هایی طبیعی

چگونه از بهترین روغن آرگان استفاده کنیم؟

ازآنجاکه می‌توان آن را به‌تنهایی یا به‌عنوان حامل روغن‌های ضروری استفاده کرد، روغن آرگان باید جزء اصلی برنامه معمول زیبایی طبیعی شما باشد و باید نکاتی درباره نحوه استفاده از روغن آرگان برای مو، صورت و بدن را بدانید.

آیا همه می توانند از روغن آرگان استفاده کنند؟ بهترین روغن آرگان به‌صورت خالص و به‌طورکلی برای انواع پوست مناسب است. اگرچه به‌عنوان روغن گیاهی طبقه‌بندی می‌شود، اما به دلیل منبع آن، ممکن است باعث تحریک افرادی شود که به آجیل درخت حساسیت دارند. اگر در این گروه قرار دارید، همیشه بهتر است ابتدا از یک متخصص مشورت بگیرید. هنگام استفاده در محصولات آرایشی، مراقبت از سایر مواد نامناسب است (به‌عنوان‌مثال اگر پوست شما حساس است از محصولات معطر خودداری کنید)

چگونه بهترین روغن آرگان را پیدا کنیم

کیفیت بهترین برند روغن آرگان ها در بازار متفاوت است. به‌عنوان‌مثال، ممکن است همیشه با روش پرس سرد استخراج نشود، یا ممکن است در معرض شرایطی قرار گیرد که باعث خراب‌شدن آن در طول زمان شده است. در صورت خرید بهترین روغن آرگان خالص ، مهم است که چند نکته را بررسی کنید تا مطمئن شوید 100٪ خالص است:

 1. باید دارای رایحه ملایم آجیلی باشد که پس از جذب روی پوست از بین می‌رود.
 2. بافت باید صاف و ابریشمی باشد.
 3. برای به حداکثر رساندن ماندگاری روغن آرگان و جلوگیری از آلودگی آن، آن را در یک فضای تاریک و خنک با درب محکم بسته نگهداری کنید.

چرا روغن آرگان برای پوست شما مؤثر است؟

بسیار خوب، بنابراین می‌دانید که تفاوت عمده‌ای بین روغن کانولا و روغن‌موتور وجود دارد ، اما روغن های پوست چطور؟ همان‌طور که پیداست، هر روغن صورت دارای فرمولاسیون، وزن و میزان جذب متفاوتی است که برخی از آنها را برای انواع پوست و نگرانی‌ها مناسب تر از سایرین ایجاد می کند. به‌عنوان‌مثال، روغن کرچک و روغن هسته انگور، روغن اضافی را در پوست مستعد آکنه کاهش می‌دهند، درحالی‌که روغن نارگیل و روغن آووکادو به‌عنوان مرطوب‌کننده‌های فوق‌العاده غنی برای پوست‌های خشک عمل می‌کنند.

بااین‌حال، روغن آرگان در وسط طیف قرار می‌گیرد نه خیلی سنگین است و نه خیلی سبک بنابراین استفاده از آن برای انواع پوست بسیار مناسب است. سرشار از اسیدهای چرب امگا، ویتامین E و اسید لینولئیک است که همه آنها برای آبرسانی ملایم به پوست، نرم کردن لکه‌های خشک و حتی کاهش آکنه عمل می‌کنند.

آیا روغن آرگان می‌تواند به جوش زدن کمک کند؟

اغلب اوقات، مردم نه به دلیل داشتن پوست چرب طبیعی، بلکه به دلیل این که سد پوستی آنها از رژیم آکنه‌های خشک، آسیب‌دیده و ملتهب می‌شود، ظاهر می‌شوند. آن سد آسیب‌دیده پوست با تولید چربی بیشتر جبران می‌کند که می‌تواند منافذ را مسدود کرده و باعث ایجاد جوش شود. روغن آرگان اما می‌تواند به شکستن چرخه کمک کند.

ویتامین E موجود در روغن آرگان نه‌تنها به‌عنوان یک ضدالتهاب عمده برای پوست‌های قرمز و واکنشی عمل می‌کند، بلکه با متعادل‌سازی سطح چربی پوست نیز به کنترل تولید چربی پوست شما کمک می‌کند، بنابراین جوش های کمتری خواهید داشت و کمتر تحریک می شوید. دکتر وکسلر می گوید. به علاوه ، تمام آنتی اکسیدان هایی که به طور طبیعی در روغن آرگان یافت می شوند ، به تسکین اگزما و از بین بردن زخم ها معروف هستند.

معرفی برخی از بهترین برند روغن آرگان

 1. سرم موی روغن آرگان پنتن سری
 2. روغن مو آرگان بل جاردین
 3. روغن آرگان دکسی

کمتر کسی فکر می‌کرد که روغن دانه میوه یک درخت در جنوب غربی مراکش، تبدیل به یکی از مهم‌ترین مواد اولیه در صنعت آرایشی و بهداشتی شود. درختی که حدود ۲۰۰ سال عمر می‌کند و اولین میوه‌اش را در ۳۰ سالگی به بار می‌آورد. این توضیح مختصری از آرگان است. این روزها بیشتر مردم از اهمیت روغن آرگان به‌خوبی آگاه‌اند؛ اما مسئله‌ای وجود دارد

بهترین روغن آرگان چیست؟

از کجا می‌توان آن را تهیه کرد؟ چطور می‌توانیم یک روغن آرگان باکیفیت را تشخیص دهیم؟ این‌ها سوالاتی‌ست که پاسخش را در این خواهید خواند. پس با ما همراه باشید.

راهنمای شناخت روغن آرگان اصل مراکش

زمانی که محصولی به محبوبیت می‌رسد، همیشه شرکت‌ها و افرادی هستند که با عرضه محصولی مشابه و طبیعتا فیک، از این محبوبیت سود می‌برند. روغن آرگان فواید زیادی دارد؛ اما تنها در صورتی اثرات مثبتش را خواهید دید که اصل باشد. پیش از آن که به معرفی بهترین روغن آرگان بپردازیم، می‌خواهیم به شما بگوییم که چطور می توانید روغن آرگان اصل را از فیک تشخیص دهید.

قبل از خرید روغن آرگان ، مطمئن شوید که محصولی با کیفیت و اصالت بالا انتخاب کرده‌اید. همچنین، نظرات و بازخوردهای مشتریان در مورد محصول و فروشنده را مورد بررسی قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که انتخاب خود را از منابع قابل اعتماد انجام می‌دهید.

دکمه بازگشت به بالا