مجله تندرستیمجله کسب و کار

پژوهش‌های جدید و پیشرفته در حوزه درمان مشکلات جنسی

مشکلات جنسی

اختلال نعوظ (یا ناتوانی در نعوظ) ناتوانی در رسیدن به نعوظ و یا حفظ نعوظ است. این مشکل در بین مردان شایع است که علل مختلفی، چه فیزیکی و چه روانشناسی برای آن وجود دارد. برآورد شده است که نیمی از مردان بین 40 تا 70 ساله به نسبت‌های مختلفی از اختلالات نعوظ رنج‌ می‌برند. اگرچه اختلالات نعوظ در مردان مسن بیشتر است اما تنها این گروه سنی نیستند که به این شرایط دچار هستند. اختلالات نعوظ می‌تواند ناشی از شرایط سلامتی فرد باشد، بنابراین بررسی علت اصلی و درمان آن بسیار حائز اهمیت‌ است. برای رسیدن به نعوظ باید به اندازه‌ی کافی خون به آلت تناسلی برسد. اگر جریان خون در این قسمت از بدن به اندازه‌ی کافی نباشد در این صورت ممکن‌است که فرد دچار مشکلات مربوط به نعوظ شود. سایر عواملی که بر نعوظ تاثیر می‌گذارند شامل محرک مغز و به‌درستی کارکردن اعصاب متصل به آلت تناسلی می‌باشد. اگر هرگونه عوامل فیزیکی یا احساسی با هر یک از این سه مورد(جریان خون کافی، محرک مغزی و سالم‌بودن عصبهای آلت تناسلی) مداخله‌ کند، ممکن‌ است که باعث بروز مشکلاتی در رسیدن به نعوظ کامل شود. در ادامه باید گفت که این مشکلی اصلا جای نگرانی ندارد چراکه امروزه مشکلات مربوط به نعوظ به خوبی بررسی‌ شده و شیوه‌های درمانی موثری جهت درمان آن وجود دارد و همچنین با مراجعه به تیمارطب میتوانید به بر طرف کردن مشکلات جنسی خود کمک کنید.

برای شروع درمان با دکتر سعادتی مشورت‌ کنید.”

آمارها حاکی از آن است که تقریبا نیمی از مردان ۴۰ تا ۷۰ ساله دچار اختلالات مربوط به نعوظ هستند یعنی یا به نعوظ کامل نمی‌رسند و یا قادر به حفظ نعوظ آلت تناسلی خود نیستند و حدودا یک دهم مردان در هر سنی دچار مشکلات جنسی هستند. اختلالات نعوظ، علی‌رغم شایع‌ بودن آن، هنوز هم بعنوان موضوعی خجالت‌آور و در خفا مانده است. پژوهش‌های جدید نشان داده است که استفاده از شاک‌یو بر روی آلت تناسلی می‌تواند به‌طرز موفقیت‌آمیزی مشکلاتی همچون نعوظ را درمان‌کند. چنانچه دچار اختلالات مربوط به نعوظ هستید و این وضعیت روز به روز بدتر می‌شود، بهتر است که بدانید تاثیر زیادی بر درمان وضعیت شما دارد لذا حتما جهت درمان آن به پزشک مراجعه‌کنید.

در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته شمیم برای بهبود و حل مشکل نعوظ در مردان از روش نوین شاک‌ ویو استفاده‌ می‌شود. شاک‌ ویو تراپی تا به امروز توانسته است اختلالات نعوظ در مردان را به صورت چشمگیری رفع و درمان کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر یا دریافت نوبت قبلی با شماره و   تماس حاصل‌ فرمایید.

نگاهی اجمالی به مشکلات نعوظ 

هنگامی که مردان از نظر جنسی تحریک‌می‌شوند، هورمون‌ها، عضلات، عصب‌ها و عروق خونی همگی با یکدیگر جهت ایجاد نعوظ همکاری می‌کنند. سیگنال‌های عصبی که از مغز به آلت تناسلی فرستاده‌ می‌شود، عضلات را تحریک‌ می‌کنند تا آرام‌ شوند. این به نوبه خود باعث‌ می‌شود تا خون در بافت آلت تناسلی جریان‌ یابد. هنگامی که خون آلت تناسلی را پرکرد و فرد به نعوظ کامل رسید، عروق خونی متصل به آلت تناسلی جهت حفظ حالت نعوظ بسته‌ می‌شوند. پس از تحریک جنسی، مجددا رگهای آلت تناسلی باز‌شده و امکان جریان‌ پیداکردن خون را فراهم‌ می‌کنند. ممکن‌ است که هر شخصی در برهه‌ای از زندگیش دجار اختلالات و مشکلاتی در رسیدن به نعوظ و یا حفظ آن شود. زمانی می‌توان گفت که فرد دچار مشکلات نعوظ شده‌ است که وی قادر به رسیدن به نعوظ کامل و یا حفظ آن جهت برقراری رابطه جنسی نباشد. گاهی این مشکل در اکثر مردان اتفاق‌ می‌افتد و  مسئله جدی نیست. با این حال، چنانچه که در یک چهارم اوقات قادر به رسیدن به نعوظ نباشید می توان گفت که دچار یک مشکل مربوط به سلامتی هستید و لازم است که به آن اهمیت‌ داده ‌و برای ‌درمان آن اقدام‌کنید. مشکلات نعوظ با نام‌های زیر نیز شناخته‌می‌شوند:

 • اختلالات نعوظ
 • ناتوانی جنسی
 • اختلالات جنسی

عدم‌اختلال نعوظ در مردان

علل اختلال نعوظ می‌تواند جسمی، روانی و یا ترکیبی از هر دو باشد. عوامل فیزیکی یا جسمانی مشکل نعوظ بیشتر در مردان مسن شایع‌ است. این عوامل بنا به اختلالاتی اتفاق‌ می‌افتند که بر روی عصب‌ها و عروق خونی مسئول نعوظ تاثیر می‌گذارند. علل جسمانی مشکلات نعوظ عبارتند از:

 • بیماری قلبی
 • سفت‌شدگی عروق
 • فشارخون بالا
 • دیابت
 • چاقی
 • کلسترول بالا
 • بیماری
 • مولتیپل اسکلروزیس
 • بیماری پیرونی
 • مصرف داروهای خاصی همچون دیورتیک‌ها، بتا بلوکرها، آرامبخش های عضلانی و یا داروهای ضدافسردگی
 • مصرف الکل و یا مواد مخدر
 • مصرف طولانی‌ مدت تنباکو
 • تروما یا آسیب‌دیدگی در ستون‌ فقرات یا ناحیه تناسلی
 • مشکلات تناسلی مادرزادی
 • بیماری کبدی یا کلیوی
 • درمان مشکلات پروستات

همچنین ممکن‌ است که مشکلات نعوظ به علت مسائل ذهنی و روانی رخ‌دهد. مسائل عاطفی می‌تواند یک مرد را در هر سنی که باشد از تحریک‌ جنسی شدن دورکند . برخی از این مسائل عاطفی شامل موارد زیر می شود:

 • نگرانی در خصوص ناتوانی در رسیدن به نعوظ و یا حفظ حالت نعوظ
 • اضطراب عاطفی طولانی‌مدت مرتبط با مسائل اقتصادی، شغلی و یا اجتماعی
 • مشکلات روابطی
 • افسردگی

راه‌ها و روش‌های تشخیص

جهت تشخیص دقیق و صحیح مشکلات نعوظ، ممکن‌ است که پزشک انجام آزمایشات زیر را تجویز کند:

 • شمارش کامل خون (CBC)، که مجموعه‌ای از آزمایشات خون است که برای بررسی تعداد کم گلبول‌های قرمز مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد.
 • مشخصات هورمونی که میزان هورمون‌های جنسی (تستوسترون و پرولاکتین) را اندازه‌گیری‌ می‌کند.
 • تست نعوظ شبانه آلت تناسلی(NPT). در این تست توانایی عملکرد نعوظ فرد در طول خواب بررسی می‌شود.
 • سونوگرافی داپلکس که با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا از بافتهای بدن عکسبرداری‌ می‌کند.
 • آزمایش ادرار، که میزان پروتئین و تستوسترون موجود در ادرار را اندازه‌گیری‌می‌کند.

به محض تشخیص علت مشکل نعوظ فرد، دکتر اقدام به درمان مناسب آن می‌کند.

عوارض احتمالی مربوط به اختلالات نعوظ چیست؟ 

عوارض جانبی ناشی از مشکلات نعوظ چشمگیر بوده و می‌توانند بر سطح کیفیت زندگی فرد تاثیر بگذارد. اگر دچار مشکلات نعوظ هستید احتمالا موارد اشاره‌شده در زیر را تجربه‌ کرده‌ باشید:

 • استرس یا دلهره
 • شرمندگی
 • عزت‌نفس پایین
 • مشکلات روابطی
 • نارضایتی از زندگی زناشویی و روابط جنسی

درمان نعوظ مردان با شاک‌ ویو

جدیدترین شیوه‌ی درمانی جهت درمان بیماران دارای اختلالات نعوظ است و البته یکی از تعداد گزینه‌های درمانی محدودی که می‌تواند نعوظ طبیعی فرد را تقویت‌کرده و مکانیسم آن را جوان‌ کند. علاوه بر این، استفاده از شاک‌ویو تراپی مزایای زیر را نیز به دنبال‌دارد:

 • شاک‌ ویو‌ تراپی یک روش درمانی غیرتهاجمی است که در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام‌ می‌شود.
 • نیازی به دارو ندارد.
 • نسبت به سایر روشهای درمانی دارای عوارض جانبی کمتری است.
 • مزایای کلینیکی قابل‌توجهی دارد که غالبا ظرف ۶ الی ۸ هفته بعد از درمان ظاهر می‌شوند.

نتایج حاصل از شاک‌ ویو تراپی تا به امروز بسیار امیدوارکننده‌ بوده و ظاهرا می‌توان به کمک‌ این روش درمانی دیدگاه مدیریت اختلال نعوظ را به‌طور کامل تغییرداد.

چه کسانی‌ می‌توانند از شاک‌ ویو تراپی استفاده‌کنند؟

از لحاظ تئوری، شاک‌ ویو تراپی می‌تواند به همه بیماران مبتلا به اختلالات نعوظ کمک‌ کند و حتی نعوظ را در مردان بدون مشکل تقویت می‌کند و یا از بروز اختلال نعوظ جلوگیری می‌کند. با این حال، با توجه به این که این روش درمانی جدید است اما شواهد علمی کماکان در حال جمع‌آوری اطلاعات بوده و استفاده از این روش تنها برای کسانی توصیه می‌شود که واقعا از اختلال نعوظ رنج می‌برند. همواره توصیه می‌شود که قبلا از اینکه فرد بیمار از شاک‌ ویو تراپی استفاده کند حتما ابتدا تحت ارزیابی تشخیص کامل قبل از درمان قرار بگیرد تا از مناسب‌ بودن این روش برای درمان مشکل نعوظ وی اطمینان‌ حاصل شود و  پروتکل درمانی مطلوب برای آن تعیین شود.

شیوه‌ی عملکرد شاک‌ ویو تراپی به چه صورت است؟

در شاک‌ ویو تراپی، امواج انرژی با شدت بالا اما کوتاه که سریعتر از سرعت صداها در بافت های بدن حرکت می‌کنند. درمان شاک‌ ویو  باعث بروز واکنش التهابی در بافت تحت‌درمان از طریق شاک‌ویو تراپی می‌شود. بدن از طریق افزایش گردش خون و متابولیسم در ناحیه تحت‌تاثیر واکنش‌ نشان می‌دهد و از این طریق باعث سرعت بخشیدن به روند بهبود بدن می‌شود. در موارد خاص اختلال نعوظ، شاک‌ویو تراپی از طریق دو مکانیسم زیر باعث تقویت نعوظ فرد می‌شود:

شاک‌ ویو تراپی آنژیوژنژ را تقویت می‌کند

 شاک‌ ویو تراپی آنژیوژنژ (رشد عروق خونی جدید) در آلت تناسلی مرد را تقویت می‌کند. به عبارتی دیگر جریان خون در آلت تناسلی افزایش یافته و لذا فرد به نعوظ قوی‌تری دست می‌یابد.

شکاک‌ویو تراپی باعث جوانسازی عضله صاف آلت تناسلی می‌شود 

اکثر بیمارانی که از اختلال نعوظ رنج می‌برند، عضله صاف موجود در رگهای آلت‌ تناسلی آنها آسیب‌دیده است بنابراین عملکرد مکانیسم به اصطلاح انسداد ورید را مسدود می‌کند. ثابت‌می‌شود که شاک‌ویو درمانی بدن باعث ترمیم عضله صاف موجود در آلت تناسلی می‌شود و بنابراین عملکرد مکانیسم انسداد ورید را بهبود می‌بخشد.

اگر در مورد این روش درمانی سوالی‌دارید.

چگونه می‌توان از اختلال نعوظ پیشگیری‌کرد؟ 

 با داشتن سبک زندگی سالم می‌توان از بروز مشکل نعوظ پیشگیری کرد. برخی از موارد که به جلوگیری از بروز اختلال نعوظ کمک می‌کنند عبارتند از:

 • استفاده از رژیم غذایی سالم
 • حفظ تعادل جسمانی
 • بطور مرتب ورزش‌کردن

بیماری اختلال نعوظ بر اثر کمبود جریان خون اتفاق می‌افتد. گردش‌خون سالم یک عامل کلیدی در پیشگیری از این بیمار به‌حساب می‌آید. یک راه‌حل رایج برای بهبود جریان خون، ورزش‌کردن است. برخی از ورزش‌های مربوط به قلب عبارتند از: دویدن، دوچرخه‌سواری، شنا و ورزش‌های هوازی. داشتن یک رژیم غذایی سالم که عاری از چربی، شیرینی و نمک بالا است نیز می‌تواند به پیشگیری از بروز این مشکل کمک شایانی کند. بیماری‌های مزمنی همچون دیابت یا بیماری قلبی می‌تواند یکی از عوامل بروز اختلال نعوظ باشد. مصرف داروهای تجویز شده یکی دیگر از عوامل دچارشدن به اختلال نعوظ در بین مردان است. چنانچه که به یکی از بیماری‌های ذکرشده مبتلا هستید، جهت اطلاع از روش های بیشتری در خصوص پیشگیری از بروز اختلالات نعوظ با پزشک مشورت کنید. البته باید گفت که مشکلات نعوظ گاهی‌اوقات بر اثر مسائل روانی یا استرس نیز رخ می‌دهند.

چشم‌انداز بیماری اختلال نعوظ 

توجه به این نکته مهم است که اختلال نعوظ یک بیماری شایع‌ بوده و ممکن است در هر سنی در بین مردان اتفاق‌بیفتد. هرچند که این بیماری تجربه‌ای بسیار ناخوشایند است اما به کمک روشهای درمانی موثر و موجود می‌توان آن را درمان کرد. از علائم هشداردهنده‌ی مربوط به بازگشت این بیماری مطلع باشید و در صورتی که به تعداد دفعاتی زیادی دچار این مشکل‌ می‌شوید حتما به پزشک مراجعه کنید. پزشک می‌تواند در خصوص تمام گزینه‌های درمانی مربوط به این بیماری با شما صحبت کند.

مشکلات جنسی

سوالات متداول

آیا می‌توان بطور منظم درمان را تکرار کرد؟

از آنجایی که روشهای درمانی تاثیر روانی بر روی مکانیسم نعوظ دارند لذا تکرار درمان بعد از یک دوره‌ی خاص امری منطقی بنظر می‌رسد؛ اما در مورد اینکه آیا تکرار درمان به اثر اشباعی می‌رسد یا نه بدون پاسخ‌ است و در این زمینه نیاز به تحقیقاتی بیشتری است.

آیا نتیجه‌ی درمان نعوظ مردان با شاک‌ ویو تراپی دائمی است؟

اثرات بیولوژیکی شاک‌ ویو تراپی دائمی است و بر اساس یک سطح علمی پایه‌گذاری شده است اما با این حال، اختلال نعوظ بستگی به سبک زندگی بیماران دارد و معمولا نشانه‌ای از مسائل مربوط به سلامت فرد است که به بیماری اختلال نعوظ منجر می‌شود. از آنجا که معمولا اختلال نعوظ در بیماران مبتلا به اختلالات همراهی بدتر‌ می‌شود لذا در صورتی که بیماری عامل بروز این مشکل مورد توجه قرارنگیرد، ممکن‌است بهبود بعد از درمان به مرور زمان معکوس شود.

آیا شاک‌ ویو تراپی با درد همراه است؟

گاهی‌اوقات این روش درمانی با اندکی درد همراه است اما اکثر افراد می‌توانند این درد کوتاه مدت را بدون مصرف هیچگونه مسکنی تحمل‌ کنند. چنانچه که فرد در طول درمان احساس درد کند، می‌تواند این موضوع را با پزشک درمیان بگذارد زیرا پزشک‌ می‌تواند از طریق ایجاد برخی تعدیلات میزان درد را کاهش دهد. البته لازم به ذکر است که داشتن مقداری درد در طول درمان نشان از اثربخشی شاک‌ ویو تراپی دارد.

آیا بعد از اتمام شاک‌ ویو تراپی فرد احساس درد می‌کند؟

 معمولا بیماران بعد از اتمام شاک‌ویو تراپی سطح خفیفی از درد را تجربه‌ می‌کنند و یا حتی ممکن است که بلافاصله بعد از اتمام درمان هیچگونه دردی نداشته باشند اما عموما در طی چند ساعت اولیه بعد از شاک‌ ویو تراپی بروز درد خفیف یا غیرمتمرکز شایع است. این درد خفیف می‌تواند تا یک یا چند روز ادامه داشته باشد.

در صورت‌داشتن درد بعد از اتمام شاک‌ ویو تراپی چه باید کرد؟

 شاک‌ ویو تراپی باعث بروز واکنش التهابی در بافت درمان‌شده می‌شود. در صورت لزوم، فرد بیمار می‌تواند از مسکن‌های بدون نسخه استفاده کند. بیاد داشته باشید که از داروهای ضدالتهابی یا یخ در ناحیه‌ی درمان شده استفاده نکنید چراکه یخ و این داروها باعث بروز اختلالاتی در توانایی خودبهبودی بدن می‌شوند. هر زمان که لازم بود با دکتر خود مشورت کنید.

 

محصولات بیشتر در ترب

دکمه بازگشت به بالا